Як правильно затонувати скло автомобіля

Тонувати свій автомобіль чи ні - особиста справа кожної людини. Одним подобається показувати на публіку шик свого шкіряного салону, або укомплектованість всіма високотехнологічними пристроями. Інші просто люблять проїхатися з вітерцем без даху на кабріолеті. Але в нашій міській реальності таких людей вкрай мало. Місто відносно не велике і тому виникає бажання сховатися від усіх хоча б у салоні власного автомобіля. Але чи варто це робити? І головне як правильно затонувати свій автомобіль не порушивши при цьому слово закону?

Існує ряд міфів про тонування скла, завдяки яким водії дуже холодно ставляться до цього процесу. Давайте розберемо їх конкретно

  Міф 1: З тонованого автомобіля в рази гірше обзорість. Це неправда, за винятком тих випадків, коли хтось з причини вродженого ідіотизму закочує все скло авто «в кругову» плівкою з 100 відсотковим або близьким до нього світлопоглинащем.

Міф 2: Аварійність тонованих машин вище. Все вірно з точністю до навпаки - нижче.

Міф 3: Тоновані автомобілі частіше зупиняються співробітниками ДАІ. Тут теж все не так. Найчастіше вони зупиняються тільки під час проведення будь-яких спецоперацій. В інший час рідше (вірно для великого мегаполісу) або точно так же (вірно для руху по трасі).

 Крім того тонування скла приносить свою красу у зовнішній вигляд автомобіля.

  Проте, існує ряд обмежень на державному рівні. За законом тонувати заднє та бокове скло авто дозволено аж до непрозорої плівки. Так само їх можна забити фанерою або обклеїти газетами. Головне одне - вони не повинні створювати дискомфорту при водінні і не стати причиною аварійної ситуації.

 З лобовим склом все набагато складніше. По суті тонувати його не можна взагалі. У законі написано, що воно повинне пропускати мінімум 75% світла. А по скільки звичайне скло вже затримує в собі сонячні промені, то затемнююча плівка категорично заборонена. Єдине що можна зробити - наклеїти смугу шириною в 14 см на верхній частині скла.

  Бічне скло з боку водія і переднього пасажира повинне пропускати 70% світла. Тому затонувати їх теж не вийде.

  Але не забуваємо про дефлектори! Це така аеродинамічна штука, наклеюється на верх дверей і перешкоджає задуванню вітру в салон автомобіля при його русі зі злегка прочиненими вікнами. Вони часто робляться напівпрозорими з темного, димчастого пластика. При вдалому підборі цього нехитрого пристосування, його ширини і вильоту, від нього можна добитися і виконання ним невластивої функції, а саме - зменшення «прозорості» автомобіля. І що важливо - застосування дефлекторів законодавчо ніяк не обумовлено.

 Експериментуйте! Але в той же час пам'ятайте, що будь-яка зміна в конструкції автомобіля не повинна викликати дискомфорту у водінні.

05.08.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250