Техогляду більше немає!

Буквально днями вступає в силу закон України, яким скасовано державний технічний огляд, а також внесені інші не менш важливі зміни в регулюванні автомобільної сфери.

З 13 серпня поточного року офіційно вступає в силу гучний закон № 8397 від 15.04.2011 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень». Найголовніша зміна привнесена даним документом - скасування техогляду в його колишньому вигляді і відсторонення Державтоінспекції від цієї процедури і видачі будь-яких документів, пов'язаних з нею.

Зі скасуванням техогляду вводиться так званий обов'язковий технічний контроль транспортних засобів. Цю процедуру не потрібно проходити приватним легковим автомобілям і причепів до них, мотоциклів, мопедів і мотоколяскам незалежно від терміну їх експлуатації, а також - легковим ТЗ, що використовуються в комерційних цілях, вантажівкам незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонн і причепів до них - з терміном експлуатації до 2 років.

Всі інші ТЗ підлягають обов'язковому техконтролю. Його потрібно буде проходити з періодичністю:
кожні 2 роки - легковим автомобілям, що використовуються в комерційних цілях, вантажівки (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонн і причепи до них з терміном експлуатації більше 2 років;
щорічно - вантажівки з вантажопідйомністю понад 3,5 тонни, причепи до них і таксі незалежно від терміну їх експлуатації;
2 рази на рік - автобуси та ТЗ, що перевозять небезпечні вантажі незалежно від терміну їх експлуатації.

Проведенням обов'язкового техконтролю займатимуться комерційні станції діагностики. Перший час техконтроль зможуть проводити суб'єкти підприємницької діяльності, які вже раніше займалися проведенням технічного огляду ТЗ. Нагадаємо, що з 2009 року цю процедуру паралельно з ДАІ проводили станції діагностики, що отримали відповідні ліцензії.

Разом з тим, законом № 8397 передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності матимуть право ще протягом 1 року проводити обов'язковий техконтроль нарівні з суб'єктами, уповноваженими на проведення техконтролю. Тобто це положення закону передбачає, що ці два види суб'єктів - не одне й те саме, і діагностичні станції, які раніше отримали ліцензії на право перевірки техстану ТЗ, повинні будуть повторно отримати допуск до проведення даної процедури, що отримала нове юридичне визначення (раніше ліцензії видавалися на 3 роки).

На справний ТЗ, якій підлягає техконтролю, станції діагностики видадуть протокол перевірки технічного стану, в якому зазначається строк чергового проходження техконтролю. Даний протокол перевірки власники ТЗ повинні будуть надати в страхову компанію для подальшого отримання полісу «автоцивілки». Справа в тому, що вищезазначеним законом передбачено - поліса обов'язкового страхування будуть видаватися тільки на справну техніку, підтвердженням чого буде протокол перевірки, виданий станцією діагностики.

На сьогоднішній день більшість станцій діагностики не проводять перевірки техстану ТЗ і не видають протоколи перевірок, оскільки змінилися вимоги до переліку вузлів і агрегатів ТЗ, що підлягають перевірці, а також вимоги до протоколу - він буде мати інший зміст і захисну голограму. На виконання вимог закону № 8397 від 15.04.2011 року нині Кабінетом міністрів Україні готуються документи, що регламентують порядок проведення обов'язкового техконтролю ТЗ.

Що ж до частих ТЗ, то згідно з поправками, внесеними до закону «Про дорожній рух» їх власникам офіційно поставлено обов'язок утримувати свої ТЗ у справному стані. І вони несуть адміністративну відповідальність за експлуатацію несправної техніки - штраф 340-425 грн (ст. 121 ч.1 КпАП України), а за повторне подібне порушення протягом року - позбавлення права керування на 6-12 місяців або адміністративний арешт на 5-10 діб.

Також хочемо нагадати, що законом № 8397 від 15.04.2011 року окрім талона ТО також скасовані: доручення на право керування ТЗ, дорожні (маршрутні листи) і документи на вантаж. Вимагати у водіїв ці документи для перевірки працівники ДАІ вже не мають права.

11.08.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250