Даішник через перекладача зажадав хабар у бельгійця

На Донбасі перед зарубіжним гостем відзначився даішник, який зажадав від бельгійця, який керував Мерседесом, сплатити штраф на місці.

Інцидент стався перед постом ДПС в Мангуші (Донецька область) серед білого дня. Іноземець на Mercedes порушив правила, повернувши не з того ряду.

Бельгієць, який сидів за кермом цієї машини, свою провину не заперечував, і почав розповідати «пану офіцеру» про те, що задивився на приазовську красу.

Інший би посміхнувся у відповідь так відпустив гостя, але інспектор вирішив вчинити по правилам - закон один для всіх. За великим рахунком, послідовностю та принциповостю інспектора можна було б захопитися, якби не одне "але". Даішник наполягав, що штраф треба платити на місці (іншими словами, вимагав хабар), і названа сума істотно перевищувала встановлену в таких випадках за законом - 1500 гривень замість 340 (максимальний штраф за дане порушення).

Бельгієць не міг зрозуміти, що від нього хоче співробітник ДАІ, а інспектор, в свою чергу, зовсім не розумів іноземця, раз по раз повторюючи "давати тисячу п'ятсот!" і "No problеm!" (Схоже, єдину фразу, яку даішник вивчив на спецкурсах до Євро-2012).

Так тривало добрих півгодини, поки в переговори не вступила перекладачка, яка супроводжувала мандрівника. Вона-то і змогла дохідливо пояснити бельгійцю, що тут так прийнято - платиш більше і мимо каси, і лише тоді настає No problеm.

Іноземець був ошелешений, спробував нагадати даїшнику про права людини та євроінтеграції, погрожував Інтерполом і посольством, але безуспішно.

У результаті даішник своє отримав, а бельгієць, від'їхавши від посту, насамперед подзвонив в посольство. Дипломати порадили писати заяву в міліцію і прокуратуру.

Інспектора що проштрафився знайшли швидко, все на тому ж посту. Незважаючи на те, що працівник ДАІ не був затриманий при отриманні хабара, слідству місцевої прокуратури вдалося зібрати достатньо доказів, які вказують на наявність ознак злочину, передбаченого ч.2 ст.368 КК (одержання хабара). Справа з обвинувальним висновком направлена до суду.

Даїшнику тепер світить від 5 до 10 років в'язниці з конфіскацією майна.

12.08.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250