ДАІ: водіям документи доведеться віддати!

Нині багато автомобілістів і знавці права стверджують, що згідно з новим законом водії вже не повинні передавати даішникам свої документи для перевірки, а всього лише - показати їх. У ДАІ інша, не менш вагома позиція з цього приводу.

ДАІ стверджує, що водіям документи все ж таки доведеться віддати інспектору і це передбачено вимогою нового закону № 8397 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень».

Нагадаємо, що цим документом, який набрав чинності 13 серпня поточного року, відмінено техогляд і внесені інші не менш важливі зміни в сферу регулювання автомобільної сфери. Зокрема змінено редакцію статті 16 закону «Про дорожній рух», в якій прописані обов'язки водіїв транспортних засобів. Нова редакція говорить, що водії зобов'язані «.... Пред'являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб». А ось колишня редакція ставили водіям дещо іншу обов'язок: «... передавати для перевірки посвідчення, реєстраційні та інші документи, що підтверджують право на керування ТЗ ....».

Ключовим моментом в даних редакціях є слова «пред'являти» і «передавати». Якщо підійти до даних формулювань з лінгвістичної сторони, то тлумачні словники трактують слово «передати» як: «віддати у володіння, у розпорядження, на розгляд», а слово «пред'явити»: «показати на підтвердження чого-небудь». Саме змінами формулювань «пред'являти» і «передавати» керуються багато автомобілістів і юристи, стверджуючи, що тепер документи потрібно тільки показувати інспекторам.

Разом з тим, в ДАІ стверджують, що не можна виривати слова з контексту і трактувати їх окремо, адже документи вони зобов'язані «... пред'являти для перевірки ...». Якщо взяти лінгвістичну трактування слова «перевірка», то тлумачні словники пояснюють його як: шляхом дослідження упевнитися в правильності чого-небудь, робити дослідження з метою з'ясувати, визначити що-небудь, обстежити з метою нагляду, контролю, випробувати для з'ясування чого-небудь . Виходячи з цього, в ДАІ вважають, що водії повинні показати інспектору дорожньо-патрульної служби документи, а якщо у правоохоронця виникне який-небудь сумнів на їх рахунок - то він має повне право досліджувати документи на предмет справжності бланків, записів у них та відповідності їх з номерами агрегату транспортного засобу та ін

Якщо ж водій на вимогу працівника ДПС не захоче віддати документи - інспектор має повне право згідно з п. 5 ст. 11 закону «Про міліцію» затримати водія, який допустив адмінпорушення, на строк до 3 годин, якщо будь-які питання по даній справі не можна вирішити на місці. В даному випадку даішник має право доставити водія в райвідділ міліції для з'ясування обставин, стверджують у ДАІ. А це явно займе більше часу ніж, якби подібна перевірка пройшла на місці зупинки ТЗ. Чи має сенс опиратися водієві, обігруючи лінгвістичні значення слів ....

21.08.2011



рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250