ДАІ: водіям документи доведеться віддати!

Нині багато автомобілістів і знавці права стверджують, що згідно з новим законом водії вже не повинні передавати даішникам свої документи для перевірки, а всього лише - показати їх. У ДАІ інша, не менш вагома позиція з цього приводу.

ДАІ стверджує, що водіям документи все ж таки доведеться віддати інспектору і це передбачено вимогою нового закону № 8397 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень».

Нагадаємо, що цим документом, який набрав чинності 13 серпня поточного року, відмінено техогляд і внесені інші не менш важливі зміни в сферу регулювання автомобільної сфери. Зокрема змінено редакцію статті 16 закону «Про дорожній рух», в якій прописані обов'язки водіїв транспортних засобів. Нова редакція говорить, що водії зобов'язані «.... Пред'являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб». А ось колишня редакція ставили водіям дещо іншу обов'язок: «... передавати для перевірки посвідчення, реєстраційні та інші документи, що підтверджують право на керування ТЗ ....».

Ключовим моментом в даних редакціях є слова «пред'являти» і «передавати». Якщо підійти до даних формулювань з лінгвістичної сторони, то тлумачні словники трактують слово «передати» як: «віддати у володіння, у розпорядження, на розгляд», а слово «пред'явити»: «показати на підтвердження чого-небудь». Саме змінами формулювань «пред'являти» і «передавати» керуються багато автомобілістів і юристи, стверджуючи, що тепер документи потрібно тільки показувати інспекторам.

Разом з тим, в ДАІ стверджують, що не можна виривати слова з контексту і трактувати їх окремо, адже документи вони зобов'язані «... пред'являти для перевірки ...». Якщо взяти лінгвістичну трактування слова «перевірка», то тлумачні словники пояснюють його як: шляхом дослідження упевнитися в правильності чого-небудь, робити дослідження з метою з'ясувати, визначити що-небудь, обстежити з метою нагляду, контролю, випробувати для з'ясування чого-небудь . Виходячи з цього, в ДАІ вважають, що водії повинні показати інспектору дорожньо-патрульної служби документи, а якщо у правоохоронця виникне який-небудь сумнів на їх рахунок - то він має повне право досліджувати документи на предмет справжності бланків, записів у них та відповідності їх з номерами агрегату транспортного засобу та ін

Якщо ж водій на вимогу працівника ДПС не захоче віддати документи - інспектор має повне право згідно з п. 5 ст. 11 закону «Про міліцію» затримати водія, який допустив адмінпорушення, на строк до 3 годин, якщо будь-які питання по даній справі не можна вирішити на місці. В даному випадку даішник має право доставити водія в райвідділ міліції для з'ясування обставин, стверджують у ДАІ. А це явно займе більше часу ніж, якби подібна перевірка пройшла на місці зупинки ТЗ. Чи має сенс опиратися водієві, обігруючи лінгвістичні значення слів ....

21.08.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250