Буйних фанів під час Євро-2012 будуть возити в автозаках з кондиціонером

Щоб не вдарити в бруд обличчям перед закордонними хуліганами, під час Євро-2012 наші правоохоронці будуть обслуговувати порушників порядку з підвищеним комфортом. МВС закупило 10 спецавтомобілів (автозаків) для перевезення з поліпшеними зручностями затриманих і заарештованих. Начальник головного штабу відомства Анатолій Лазарєв пояснив це тим, що європейські вболівальники звикли до комфорту у всьому, і потреба в нових автозаках євростандарту назріла.

На новенький спецтранспорт виділили 5800000 гривень, тобто кожен обійдеться майже в 600 тисяч. Підприємство-виробник - Херсонський автозавод «АнтоРус». Там кажуть, що перша партія вже готова і чекає замовника. «Ці автозаки зроблені на базі автобуса ХАЗ-3250, і місткість їх буде більше, ніж у нинішніх (близько 20 чоловік, а в старих «Газелях», наприклад, всього 7.), - повідомили заводчани. - Новачки набагато зручніше - всередині передбачені провітрювання, кондиціонер, опалення. Для кожного "пасажира" - індивідуальне крісло». Правда, сидіння будуть жорсткими, щоб під оббивку не можна було щось сховати. Як і в нинішніх автозаках, решітка відокремить спецконтингент та їх конвоїрів, є і спеціальні поручні, до яких кріпляться наручники ...

«Чекати чемпіонату спецтранспорт не буде, його розподілять по містах», - говорить директор Управління у зв'язках із ЗМІ МВС Вікторія Кушнір. Ними будуть перевозити як VIP-клієнтів, так і простих смертних. Залишаться і старенькі «воронки». На нові їх планують змінювати поступово. «Вже рік служу в конвойному полку, і про нові автозаки чую лише від журналістів, - говорить з досадою офіцер підрозділу судової міліції Сергій. - Нічого хорошого в нинішніх «Газелях» немає ні для тих, кого возимо, ні для тих, хто возить - жарко, задушливо, тісно. У «Газелі» - чотири камери: одна загальна, на 4 людини, і три одинаки. Наші хлопці відчувають себе так само, як вони, і це непорядок».

Хуліганів ЧЕКАЄ СУД на стадіоні. Під час Євро-2012 в автозаках возитимуть іноземців, які зроблять будь-який злочин поза стадіонами. А ось порушників порядку на аренах чемпіонату будуть судити прямо на місці за прискореною процедурою. Нагадаємо, закон про це Верховна Рада прийняла в липні. Такими є вимоги УЄФА.

На кожному стадіоні, де будуть приймати матчі Євро, будуть обладнані спецприміщення для суду. Туди будуть приводити затриманих за хуліганство або інші незаконні дії фанатів, і суддя в прискореному режимі вирішить долю неспокійного вболівальника. До речі, вирок має бути винесений протягом доби, тобто він може бути навіть оголошено ще до закінчення матчу. Коли доведуть провину фаната-порушника, його відразу ж внесуть у чорний список, і він не зможе більше відвідувати футбольні матчі чи інші акції, пов'язані з футболом. А іноземцям взагалі загрожує депортація з Україною без права оскарження. Протягом 24 годин він повинен буде залишити нашу країну.

31.08.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250