Правильна посадка водія автомобіля

Майже всі аварії на поворотах трапляються не тільки через недосвідченість водія, хоча і це часто загрожує сумними наслідками. Існують і об'єктивні причини, які призводять до трагічного результату. На жаль, переважна більшість автолюбителів, а іноді і професіоналів ніколи не звертає на них належної уваги. Мова йде про правильну посадку водія.

Багато водіїв серйозно страждають через неправильну посадку. При цьому вони зазвичай шукають причини аварії в чомусь більш суттєвому - у поганому стані дороги, неправельній поведінці іншого водія, у слабкої видимості, непридатному технічному стані автомобіля і т.д. Однак «безтурботна» посадка позбавляє водіїв кількох десятих часток секунди, яких потім не вистачає в екстремальній ситуації.

* Якщо водій каже, що «не встиг» загальмувати, значить, він не бачив, що відбувається у нього перед носом. «Не встигнути» він міг в тому випадку, якщо, наприклад, сидіння було відсунуто набагато далі, ніж належить. Розвалившись, приємніше їхати, але в такому положенні швидко дотягнутися правою ногою до педалі гальма набагато важче, як і повернути кермо в потрібну сторону. Тут-то і втрачаються дорогоцінні долі секунди, яких цілком вистачило б, щоб зупинити автомобіль.

* Справжні професіонали завжди намагаються підігнати сидіння під себе. З їх досвіду можна взяти найпростіші правила і за ними встановити сидіння так, щоб не втомлюватися за кермом, максимально швидко реагувати на складні ситуації на дорозі. Не дарма професіонали кажуть, що в аварійній ситуації треба вміти «думати» руками і ногами.

1. Для регулювання сидіння відкиньте спинку назад, а педаль зчеплення нажміть до упору. Підженіть крісло по горизонталі (а в іномарках і по вертикалі) таким чином, щоб ліва нога при цьому залишалася злегка зігнутою в коліні. Тоді «ударяти» по педалі зчеплення і гальма ви будете, як то кажуть, в можливо найкоротший термін.

2. Для установки спинки сидіння візьміться за кермо однією рукою закритим захопленням (великий палець всередину) в її найвищій точці. Вільною рукою підженіть спинку так, щоб вона щільно прилягала до вашої спині. Щільний контакт тіла зі спинкою сидіння не тільки допомагає швидко працювати руками, але і дозволяє «відчувати» весь автомобіль.

3. Для перевірки зручності посадки пристебніться ременями безпеки. Потім ліву руку покладіть на рульове колесо в самій верхній точці, а правою ввімкніть третю передачу. Якщо, роблячи ці рухи, вам не доводиться відриватися від спинки крісла, це означає, що сидіння встановлено правильно.

* Якщо до цього завчити і неухильно виконувати ще п'ять нескладних правил, то ризик потрапити в аварію буде мінімальним:

1. привчіть себе постійно тримати руки у верхньому секторі кермового колеса;
2. максимально притискайтеся до спинки сидіння;
3. зніміть зі скла і щитка приладів все, що може відволікти вашу увагу;
4. зменшіть гучність приймача або магнітофона, а краще вимкніть його;
5. не вступайте в розмову з сусідом під час їзди, особливо в критичній ситуації

11.01.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250