Як оформити ДТП без ДАІ за новим європротоколом

19 вересня вступає в силу закон, що передбачає введення європротоколу. Про те, хто отримає право на спрощене оформлення аварії і як правильно оформляти новий протокол розповів президент Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Романишин.

Як пояснив глава МТСБУ, європротокол - це спеціальний бланк, уніфікованого зразка по всій Європі, який заповнюється водіями - учасниками ДТП на місці аварії. Надалі заповнений європротокол пред'являється в страхову компанію і служить підставою для виплати страхового відшкодування.

Використовувати європротокол учасники аварії можуть за таких умов:
У всіх є поліси обов'язкового страхування відповідальності автовласників
У ДТП пошкоджено лише "залізо", тобто травмованих немає
Учасники ДТП не мають розбіжностей з приводу причин та обставин аварії

"Якщо хоч одна з цих умов буде відсутня або будуть підозри, що один з учасників ДТП перебуває під впливом алкогольних, наркотичних чи лікарських препаратів; або водії просто не змогли домовитися про обставини аварії, а також не можуть правильно визначити матеріальний збиток, то вони мають повне право викликати представників ДАІ і оформляти ДТП за звичною процедурою", - пояснив Володимир Романишин.

Щодо заповнення європротоколу не може бути й мови, якщо хоча б один з водіїв не має поліса автоцивілки. У такому випадку потрібно викликати на місце аварії ДАІ і звітувати як за створення аварійної ситуації, так і за відсутність поліса автоцивілки.

Романишин уточнив, що рішення про виїзд представників ДАІ на місце ДТП приймають учасники аварії. Якщо вони хочуть, щоб ДТП оформлялося за звичними правилами, то ДАІ не має права відмовляти їм у виїзді на місце аварії і оформленні відповідного протоколу. "Страховики ж заяви про ДТП зобов'язані приймати, як заповнений бланк європротоколу, так і заява, подана в іншій формі і підкріплене довідкою про ДТП з ДАІ. Але якщо до страховика потрапляє заява у вигляді заповненого європротоколу, який відповідає всім вимогам до його застосування та заповнення, то він не має права вимагати додаткового протоколу від ДАІ", - підкреслив Романишин.

Що стосується вартості бланка європротоколу, за словами Володимира Романишина, страховик зобов'язаний безкоштовно забезпечити страхувальника таким бланком. "Таким чином, ці бланки будуть видаватися страхувальникам безкоштовно при укладанні договору страхування відповідальності автовласника. Якщо страхувальник використовує свій бланк, то він у будь-який момент зможе отримати його повторно в офісі своєї страхової компанії", - резюмував глава МТСБУ.

Глава МТСБУ також повідомив, що бюро запропонувало обмежити суму виплати при використанні європротоколу десятьма тисячами гривень. За його словами, такий крок направлений на те, щоб несумлінні страхувальники не змогли завдати шкоди іміджу автоцивілки, так як після вступу в силу закону про європротокол, можуть почастішати спроби страхового шахрайства.

Нагадаємо, відповідні зміни в законодавстві Верховна Рада прийняла ще в лютому 2011 року.

09.09.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250