Виробництво електромобілів в Україні: черговий законопроект ВРУ

У Верховній РадіУкраїни зареєстрували законопроекти № 3476 і № 3477, які передбачають створення в Україні умов для будівництва вітчизняних легкових автомобілів, автобусів, вантажівок і спецтехніки з електричними двигунами. Крім того, законопроекти значно розширюють і пільги для покупців електромобілів.
 
Українцям, які будуть купувати електромобілі передбачається тимчасова податкова знижка з ПДФО і звільнення від збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
 
Згідно із законопроектами, до 31 грудня 2028 року звільняється від оподаткування ПДВ і ввізним митом обладнання та комплектуючі, призначені для власного виробництва електротранспорту, а до 31 грудня 2033 року звільняється від оподаткування прибуток підприємств автомобільної і електротехнічної промисловості, отриманий від реалізації електромобілів, електродвигунів, літій іонних акумуляторів і зарядних пристроїв.
 
Крім цього, до 31 грудня 2025 року триває звільнення від ПДВ електромобілів (зараз пільга діє до 31 грудня 2022 роки) і додаються до переліку транспортних засобів, на які поширюється ця пільга, електробуси, електрогрузовікі і електроспецтехніка.
 
При закупівлі транспортних засобів через систему державних закупівель (до 2030 року) частка транспортних засобів з електричними двигунами повинна бути не нижче 50% від загальної кількості придбаних ТЗ.

15.05.2020рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250