Втратили техпаспорт? Що робити?

Якщо Ви втратили техпаспорт на автомобіль, або його просто вкрали за компанію з гаманцем, не варто впадати у відчай і впадати в паніку. Документ можна і потрібно відновити.

Коли документ вкрадено / загублений

По-перше, не завжди є сенс відразу ж їхати в міліцію для подання заяви про крадіжку або втрату техпаспорта. Часто буває так, що документ підкидають у поштову скриньку або під двері власника, але навіть якщо його викинуть десь на вулиці, він може бути знайдений двірником або випадковим перехожим. Цілком можливо, техпаспорт повернуть за певну винагороду.

Якщо ж через два-три дні Ви так і не повернули документ, або ж у Вас немає часу на очікування, відправляйтеся в міліцію і пишіть заяву про крадіжку / втрату. Вам видадуть довідку про відмову в порушенні кримінальної справи або про те, що така справа заведена (якщо Ви вирішите, що його слід завести), після чого можна їхати в МРЕВ за місцем реєстрації автомобіля. З собою, крім вищезазначеної довідки, необхідно взяти такі документи:
громадянський паспорт та копії його ключових сторінок;
довідку про присвоєння ІПН та її копію;
оригінал і копію облікової картки на авто;
поліс ОСЦПВ («автоцивілку»);
квитанцію про оплату транспортного збору за 2010 рік;
оригінал і копію нотаріально завіреної довіреності (якщо Ви користуєте автомобіль по ній), в якій повинно бути зазначено право отримувати реєстраційні документи та номерні знаки або вносити зміни до реєстраційних документів;
якщо автомобіль кредитний, необхідно отримати дозвіл банку на операції з документами.

По суті, процедура відновлення техпаспорта аналогічна постановці автомобіля на облік, тому присутність транспортного засобу в МРЕВ також є обов'язковою. Експерт-криміналіст звірить номери двигуна і кузова, машину перевірять у всіх базах даних, але попередньо потрібно написати заяву, а також сплатити в найближчому відділенні банку всі послуги МРЕО.

Порада: по приїзду в реєстраційно-екзаменаційний відділ відразу займіть чергу до експерта-криміналіста. Це допоможе заощадити час.

Зібравши всі довідки, акти і квитанції, папері необхідно здати в віконце з написом «Прийом документів» і чекати, поки Вам видадуть тимчасовий техпаспорт. Як правило, відбувається це в той же день, проте, якщо Ви здали документи після обіду, швидше за все, доведеться приїхати в МРЕВ на наступний день.

Тимчасовий техпаспорт дійсний протягом трьох місяців. За цей час Ви повинні подати оголошення в газету про втрату техпаспорта, а після закінчення тримісячного періоду необхідно знову з'їздити в МРЕВ, написати ще одну заяву і отримати постійний документ з позначкою «Дублікат».

Причини для заміни техпаспорту

Отримання нового техпаспорта може передувати не тільки його втрата або крадіжка, але й зміна інформації про автомобіль або його власника. Наприклад, у випадку встановлення газобалонного обладнання, заміни двигуна, зміні кольору кузова або держномера, після погашення кредиту, зміни адреси реєстрації власника і т. д.

У всіх випадках процес перереєстрації авто та отримання нового техпаспорта не змінюється за винятком необхідності надати додаткові документи:
після установки газобалонного обладнання в МРЕВ зажадають акт установки ГБО і свідоцтво інсталятора;
якщо Ви отримали авто у спадщину, доведеться надати свідоцтво про право спадкоємства і витяг з нотаріального реєстру;
після погашення кредиту потрібно взяти в банку відповідного листа, підкріпивши його кредитним і заставним договором і витягом з реєстру заборон;
у разі заміни двигуна необхідно надати дозвіл інституту переобладнання і дозвіл начальника МРЕВ.

Якщо Ви переїхали в інший регіон України, ніяких додаткових документів не потрібно, однак необхідно пам'ятати, що звернутися до МРЕВ за будь-якої з причин, що вимагають внесення змін до реєстраційних документів на автомобіль потрібно протягом 10 днів з моменту появи будь-якої з таких причин.

19.09.2011

рекламный баннер 300 на 250