Водіїв зобов'язали до 2014 року поміняти старі права. Законопроект № 8507

Разом з впровадженням біометричних паспортів народні депутати вирішили встановити термін дії водійських посвідчень старого зразка.

За прийняття відповідного законопроекту № 8507 проголосували 257 депутатів при мінімально необхідних 226.

Документи, видані до набуття чинності цього закону, крім водійських посвідчень, дійсні до закінчення терміну їх дії і не підлягають обов'язковій заміні. При цьому водійські посвідчення, видані в СРСР (права-книжки), припиняють свою дію з 1 січня 2014 року.

Паспортна картка оформляється всім особам, починаючи від народження і незалежно від віку, на 10 років, виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації.

Бланки документів повинні бути виконані багатокомпонентним захисним друком, який містить символ електронного документа, інформацію про підприємство, на якому був виготовлений бланк, а також зображення малого герба України.

Таким чином, як зазначив голова Верховної Ради Володимир Литвин, Україна виконує вимоги ЄС, необхідні для спрощення візового режиму з європейськими країнами.

Нагадаємо, нещодавно начальник ДАІ Києва Анатолій Курінний заявив, що в столиці поміняти старі права на нові можна без іспитів і буквально за півгодини. Для цього потрібно надати паспорт, довідку та картку водія (довідку про закінчення курсів). Знайти таку картку більшості власників радянських прав буде проблематично. Виникнуть проблеми і у жінок, що змінили прізвище.

Експерти також звертають увагу на те, що права нового зразка таять неприємний сюрприз для власників прав категорії В. З новими посвідченнями, якщо не відкрита категорія Е, то управляти легковиком з причепом вже заборонено - потрібно йти на курси і відкривати нову категорію ВЕ. Таким чином, у автомобілістів з'явиться нова "головна біль".

23.09.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250