Богдан хоче збирати старий Accent і нові Лади

Президент Корпорації Богдан Олег Свинарчук відповів на запитання журналістів щодо планів на майбутнє і перспектив українського автопрому.

Головне питання, яке хвилювало автолюбителів, - спецрозслідування Укравтопрому щодо імпорту іномарок і ставлення Корпорації до впровадження загороджувальних мит. 

Свинарчук вважає, що умови вступу України в СОТ повинні бути переглянуті, Україні потрібен повний цикл виробництва, і одним підвищенням мит тут нічого не доб'єшся: «Ми сидимо на «голці» імпортних агрегатів, і нас беруть за горло коли хочуть. Як тільки тут буде запущений повний цикл виробництва, ми зможемо залучити своїх фахівців і створити свою модель ... Паралельно з введенням захисних заходів негайно має бути прийнята чітка програма розвитку автопрому. Тільки так».

Свинарчук прогнозує, що Богдан зможе вийти на прибуток лише в 2014 році, коли завод в Черкасах буде завантажений на 80%. Без державної підтримки подолати точку беззбитковості раніше наступного року буде непросто.

Зараз Богдан випускає корейські Hyundai Elantra XD і Tucson, причому ступінь локалізації останнього досягла 50%. Корпорація також хоче освоїти випуск Accent попереднього покоління. Однак, щоб оптимізувати витрати і випускати машини за прийнятною ціною, підприємству необхідно мати завантаження до 30 тисяч по одній моделі, а також налагодити експорт, на який корейці поки не дають дозволу.

Корпорація також веде переговори "практично з усім світом» щодо організації спільного виробництва нових моделей.

З АвтоВАЗом український автовиробник хоче налагодити довгострокове стратегічне співробітництво. «Я не можу сказати зараз деталі, але у нас повинні з'явитися на конвеєрі і нові моделі ВАЗа», - розповів глава компанії. «Основне завдання - отримати завантаження для заводу в Черкасах: 60 тис. Hyundai і 60 тис. АвтоВАЗ». Нові Лади українського складання повинні з'явитися вже цього року.

З китайцями Богдан намагається будувати відносини на принципах організації виробництва з можливістю експорту за межі України. Оскільки зараз не зрозуміло, якою буде зона вільної торгівлі з країнами ЄС і чи залишиться відкритим ринок Росії після створення Митного Союзу, китайські партнери зайняли вичікувальну позицію.

Нагадаємо, нещодавно Корпорації Богдан вдалося отримати право на дистрибуцію модельного ряду Lifan і Great Wall.

24.09.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250