Схеми крадіжок автомобілів: як уберегти авто від викрадення

Сучасні автошахраї володіють відмінною технікою, як правило, закордонного виробництва. Крутиться, скажімо, біля вашого автомобіля пацан з «плеєром» на вухах, музику слухає. А насправді сканує вашу протиугонку, яка пізніше клацне, як горішок.

Були зафіксовані у Львові випадки, коли викрадачі брали в свої групи професійних кишенькових злодіїв. Ці діяли на вході на автостоянки. Виходить, скажімо, мадемуазель зі стоянки і по дорозі кладе брелок із ключами і сигналізацією в сумочку. Через кілька метрів кишеньковий злодій професійно витягує цей брелок, і не встигне дама дійти до будинку, як її автомобіль зникає з автостоянки.

Кооперативні гаражі та автостоянки, попереджають правоохоронці, також не є гарантією безпеки автомобіля. Дуже часто злодії підкуповують сторожів стоянок, а то й просто споюють, щоб викрасти машину що приглянулася.

Викрадений автомобіль, як правило, проїжджає після крадіжки 300-500 метрів і зникає в «відстійнику». Ним може стати, наприклад, орендований на добу спеціально під крадіжку конкретного автомобіля приватний гараж. Ну а потім злодіям залишається тільки через посередника зв'язатися з власником машини і вимагати за неї викуп.

Як розповіли співробітники ДАІ у Львівській області, у Львові на вулиці Таджицька живе священик, у якого злодії тричі (!) Крали дорогу іномарку і повертали її за викуп. Така нахабність пояснюється і тим, що люди не довіряють міліції і воліють викуповувати свою машину, навіть не повідомляючи про крадіжку в міліцію.

Років п'ять тому міліція Львівщини, намагаючись побороти крадіжки з викупом, навіть пообіцяла кожному громадянину, що повідомив про такий злочин на «телефон довіри», виплатити тисячу гривень винагороди. На вказаний номер за рік не було зроблено жодного дзвінка!

Як розповіла начальник прес-центру ДАІ у Львівській області Світлана Добровольська, за 8 місяців цього року на Львівщині вкрали 118 автомобілів (це тільки ті, хто повідомив про пропажу). Що на відсотка три менше, ніж у минулі роки, тепер шахраї більше спеціалізуються на крадених за кордоном машинах.

Найбільші прибутки автомафія отримує від перегону в Україну автомобілів з Заходу. На цьому напрямі, знову ж таки, діють угруповання зі своєю вузькою спеціалізацією. Одні завозять вкрадені на Заході автомобілі «чорною» контрабандою, завдяки підкупленим прикордонникам і митникам. Інші ввозять в Україну крадені іномарки, користуючись автомобілями-«близнюками». Перед тим як вкрасти де-небудь у Туманному Альбіоні машину, члени таких угруповань підшукують в Україні схожий автомобіль. Липові документи та номерні знаки українського «близнюка» передаються за кордон, і крадена іномарка за цими документами ввозиться в Україну.

В останні роки все більше поширені так звані «страхові» крадіжки. Якийсь бюргер з Німеччини, скажімо, вирішив придбати замість автомобіля, який відкатав рочки три, нову машину. Про що дає оголошення в пресу. Такого знаходять українські мафіозі і пропонують взаємовигідну аферу. Німець їде «автотуристом» в Україну. Де-небудь у Львові у нього «крадуть» автомобіль і закордонний турист у сльозах повідомляє про крадіжку в найближчий райвідділ міліції, де отримує довідку про крадіжку. Повернувшись на батьківщину, німець завдяки цій довідці отримує страховку, а «вкрадений» автомобіль тим часом через три-чотири ланцюжки легалізується в Україні за допомогою корумпованих працівників МРЕВ.

У червні минулого року, до речі, була велика чистка у Львівському МРЕВ, коли звільнили всіх співробітників, а начальника заарештували (справу останнього прокуратура області днями передала в суд для розгляду). Держава з вини працівників цього МРЕВ, повідомляв тодішній начальник облДАІ Цимбалюк, не долічилося 9 млн 500 тис. грн. через незаконну легалізацію ввезених контрабандою в Україну машин. При реєстрації, наприклад, мікроавтобуса вартістю $ 100 тис. власник повинен був заплатити близько 25 тис. грн. до Пенсійного фонду, а натомість за хабар йому нараховували суму всього в 2 тис. грн.

Від автомафіі та її корумпованих дружків в ДАІ постраждали кілька тисяч галичан. Шахраї дізнаються дані будь-якої людини (наприклад, через куплених паспортистів), реєструють авто через своїх людей в МРЕВ, а мито сплачує той, чиї дані використовували. На початку цього року податкова зажадала у нічого не розуміючих людей заплатити податок на машину. Як поскаржився львівський пенсіонер пан Тарас, від податкової він раптом дізнався, що є власником «Рено Трафік» та «Сітроен-Джамп», за які повинен заплатити близько 30 тис. грн. податків.

Після гучного рішення Нацбанку про обмін валюти тільки за паспортами жертв автомобільних афер може стати набагато більше, припустили експерти. Тому як у будь який зубожілій конторі автозлодії зможуть придбати дані паспорта та ідентифікаційний номер будь-якого громадянина, щоб потім оформити на нього автомобіль.

Пізніше продажний нотаріус оформить продаж цим громадянином автомобіля іншій особі. Той продасть ще комусь ... Після трьох-чотирьох таких паперових операцій знайти вкрадений за кордоном і завезений контрабандою автомобіль, практично неможливо.

Експерти ДАІ дали кілька простих, але корисних порад автовласникам:

Ніколи не залишайте ключ у замку запалювання. Навіть якщо відходите від машини на кілька метрів. Небажано також передавати ключі від вашого автомобіля співробітнику автостоянки, мийки.

По можливості не залишайте автомобіль біля театрів, ресторанів, стадіонів. Злочинці розуміють, що тут автомобілі паркують на кілька годин, чим і користуються.

Не залишайте водійські права, техпаспорт, інші документи в салоні авто. Це допомагає злочинцям у разі викрадення легалізувати вкрадений автомобіль і ускладнює його розшук.

Якщо вас зупинили на дорозі незнайомі люди, не вимикайте запалювання і не відкривайте двері автомобіля. Всі питання можна вирішити через трохи опущене скло. В разі найменшої підозри про те, що на вас готуються напасти, тисніть на газ.

Часто власників автомобілів злочинці чекають біля їх гаражів, відстежуючи постійні маршрути потенційної жертви. Тому спробуйте не повертатися в гараж весь час однією дорогою. Якщо ви помітили, що вас переслідують, не звертайте на незнайомі вулиці. У якомусь глухому куті, про який ви не здогадувалися, вас можуть блокувати бандити.

Дуже часто останнім часом приводом для нахабного заволодіння автомобілем стають інсценовані конфлікти, з'ясування відносин на вулицях. Якщо вас, скажімо, звинуватили в порушенні правил дорожнього руху, спробуйте з'ясувати цей конфлікт біля найближчого патруля ДАІ.

Не беріть в дорозі попутників, особливо гарних дівчат. Вони можуть бути співучасницями бандитів. Попросить така красуня зупинитися на хвилинку біля ліска, щоб - «ну ви розумієте» ... А там вас уже чекають її дружки в масках і з пістолетами ...

01.10.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250