ДАІ не отримає право затримувати авто за неправильне паркування

Народний депутат, глава парламентського Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Валерій Бевз спростував інформацію, поширену в ЗМІ, про те, що ВР допрацьовує законопроект, згідно з яким ДАІ отримає право затримувати автомобілі за неправильне паркування.

«Немає в нас в Комітеті жодного нового законопроекту», - сказав він і нагадав, що закон, регулюючий право ДАІ використовувати евакуатори, вже є.

У той же час Бевз зазначив, що евакуаторів стало більше, оскільки активніше стали працювати страхові компанії, які ставлять додаткові умови як страховикам, так і співробітникам Державтоінспекції. «Їм тепер потрібно виїжджати, складати протокол європейського зразка і т.д.», - додав нардеп.

Що стосується ДАІ, то, за словами Бевза, вона діє чітко відповідно до існуючого законодавства. Зокрема, зазначив він, евакуатор може бути задіяний, якщо розміщення транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху.

Недавно в ЗМІ з'явилася інформація про те, що на міські вулиці в незліченній кількості можуть повернутися евакуатори, оскільки Верховна Рада України підтримала в першому читанні і вже допрацьовує в комітетах законопроект, згідно з яким ДАІ отримає право затримувати автомобілі за неправильне паркування.

На сьогоднішній день відносини «евакуатор - автомобіль» регулюються постановою Кабміну, а також Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху».

Стаття 265-2 цього закону говорить, що працівник ДАІ має право прийняти рішення про те, що транспортний засіб за допомогою спеціального автомобіля - евакуатора - має бути доставлено на спеціальний майданчик чи стоянку, якщо розміщення цього автомобіля суттєво перешкоджає дорожньому руху. Про тимчасове затримання робиться відповідний запис у протоколі про адміністративне правопорушення.

30.09.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250