Разом з евакуаторами в Київ повернеться корупція на дорогах

На київські вулиці можуть повернутися евакуатори. Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про внесення змін до Адмінкодексу, який дасть зелене світло спецавтомобілям. Згідно з поправками, евакуація автомобілів на штрафмайданчик буде дозволена, як і раніше, за парковку в недозволеному місці (наприклад, під знаком "зупинка заборонена", що дуже часто практикують київські водії). Зараз же спецмашина може відвезти авто після аварії (або несправності) або якщо у ДАІ виникла підозра, що вона крадена.

«У цьому законі прописано, що ДАІ матиме право скласти протокол і евакуювати машину. Цей момент був упущений раніше. Без співробітників державтоінспекції ніхто не може забирати авто», - розповів народний депутат від Партії Регіонів Василь Чуднов. Крім того, машину не заберуть, якщо водій буде в ній. Депутат очікує, що закон ухвалять вже до Нового року.

З одного боку, евакуатори - дуже потрібний виховний момент для водіїв. У Києві постійно виникають ситуації, коли машина паркується, перегороджуючи проїзд трамваю чи тролейбусу, і в результаті страждає маса людей. І вже не кажучи про тих, хто стає під заборонними знаками, створюючи пробки і аварійну ситуацію (з-за поганої видимості для інших авто). Але відомий столичний борець з блокаторами і евакуаторами Дмитро Гнап вважає, що новий закон знову породить корупцію. «Я не противник повернення, я прихильник. Але потрібно перестати красти. На евакуації машин заробляли всі - ДАІ, керівництво «Київтранспарксервісу», самі евакуаторники. Вони чіпляли машину і чекали, поки вибіжить водій. і пропонували вирішити питання за 300 гривень. Адже офіційно доведеться заплатити 700. Ось ця бригада і ділить все між собою. Та й штрафмайданчики непогано заробляли, підроблюючи документи», - говорить Гнап.

У прес-службі столичного ДАІ говорять, що перед Євро боротися з порушниками легше за допомогою евакуаторів. А можливі корупційні схеми вони не коментують. А от у «Київтранспарксервісі» переконують, що стежить за корупцією спеціальна служба економічної безпеки. «Можливо, буде відеофіксація або аудіофіксація працівників КП. Не виключено, що тариф за евакуацію буде знижений», - розповідає директор КП Андрій Дудко. У підприємства напоготові 26 евакуаторів, які зможуть щодня прибирати з вулиць 100 машин.

08.10.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250