БЮТ хоче заборонити перекривати вулиці для кортежів

У Раді зареєстрували законопроект, який забороняє перекривати вулиць у робочі дні у годину пік для проїзду високопосадовців.

З такою пропозицією виступили депутати з фракції БЮТ-Батьківщина Олександр Сочка та Андрій Павловський.

Відповідно до законопроекту, в будні дні з 7:30 до 9:00 і з 17:30 до 19:00 пропонується заборонити тимчасово обмежувати або забороняти рух машин і пішоходів на окремих ділянках вулиць і доріг під час проїзду президента, голови Верховної Ради, прем'єр- міністра, а також глав іноземних держав, парламентів і урядів, керівників міжнародних міжурядових організацій та іноземних делегацій, які перебувають в Україні з офіційним візитом.

Перекривати вулиці хочуть дозволити не раніше ніж за п'ять хвилин до і не пізніше ніж через одну хвилину після проїзду цих осіб (на сьогоднішній день обмеження або заборона встановлюється за 10 хвилин до і скасовується через 3 хвилини після проїзду кортежу).

Автори законопроекту вважають, що зупинка дорожнього руху на 13 хвилин на годину пік, коли громадяни їдуть на роботу і повертаються додому, «породжує суттєві наслідки морально-психологічного, економічного та екологічного характеру».

Мається на увазі, що люди спізнюються на роботу і пізніше приступають до виконання своїх професійних обов'язків, а автомобілі в заторах забруднюють навколишнє середовище своїми вихлопами.

При цьому депутати наводять приклади: в Німеччині кортеж канцлера зобов'язаний дотримуватися всіх правил дорожнього руху, у Франції кортеж президента також дотримується правил дорожнього руху, а на перехрестях користується такими ж перевагами при проїзді, як автомобіль швидкої допомоги або пожежні. За такими самими нормами регулюється рух керівників держав Великобританії, Австрії, Бельгії та інших.

Раніше аналогічний законопроект вніс у Раду лідер партії Фронт змін Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, нещодавно в мережі з'явився скандальний сюжет про те, як кортеж, який, як з'ясувалося пізніше, охороняв Литвина, жезлами розганяв машини з дороги.

10.10.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250