В Україні ввели водійські права на мопеди

В Украине ввели водительские права на мопедыЯк уже повідомлялося, кабінет міністрів України постановою від 26 вересня вніс ряд змін до Правил дорожнього руху, зокрема, ввів водійські права на керування мопедами.

Згідно з документом, до категорії "А1" належать мопеди, моторолери та інші двоколісні транспортні засоби з двигуном з робочим об'ємом до 50 куб. см, або електродвигуном потужністю до 4 кВт. Право на керування мототранспортними засобами і мотоколясками (категорії "А1", "А") надається з 16-річного віку. Навчатися водінню на мопедах можна з 14 років, як і на мотоциклах.

При цьому, відповідно, вносяться зміни в правила водіння для велосипедів, які раніше були спільними з правилами водіння для мопедів (категорії "А1").

Крім інших змін, в правилах встановлено, що власник транспортного засобу, а також особа, яка використовує такий ТЗ на законних підставах, можуть передавати керування ТЗ іншій особі, що має при собі посвідчення водія на право керування ТЗ відповідної категорії. Власник ТЗ може передавати такий засіб в користування іншій особі, яка має посвідчення водія на право керування ТЗ відповідної категорії, передавши йому реєстраційний документ на цей ТЗ.

Крім того, у змінах виключена норма щодо необхідності встановлення на механічних транспортних засобах талона про проходження технічного огляду в правому нижньому кутку переднього вітрового скла.

12.10.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250