Коли скасують мито на імпорт автомобілів в Україну?

импорт автомобилей в УкраинуСьогодні стали відомі подробиці переговорів України з ЄС про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ). Перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявляє, що в даний час "робиться все, щоб не було ніяких перешкод" для підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Для цього є кілька шляхів вирішення. Я сподіваюся, що ми цю проблему вирішимо, щоб не було ніяких перешкод для підписання Угоди про асоціацію", - сказав Клюєв в четвер у Європейському парламенті в рамках заходу, на якому Україна і ЄС заявили про завершення переговорів щодо зони вільної торгівлі.

Але в автомобільному питанні Євросоюз проявив принциповість і зміг відстояти безмитне ввезення автомобілів на територію України в рамках ЗВТ.
Однак мова йде про лімітований обсяг - 45000 автомобьілей на рік. Саме стільки автовиробники країн ЄС зможуть поставити в Україну з нульовим митом. Якщо цей обсяг буде перевищено, то всі наступні поставки будуть обкладатися митом. Крім того, європейські авто не можуть займати більше 20% українського ринку, з перспективою росту за 6 років до 25%. Якщо цей показник буде перевищений, Україна вправі захистити свій ринок.

Андрій Клюєв зазначив, що сторонам вдалося погодити всі ключові положення торгової частини угоди про асоціацію.

"Ми доручили експертам провести необхідну технічну роботу найближчим часом", - сказав він.

Нагадаємо, що раніше уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький заявляв, що період лібералізації імпортних мит на автомобілі складе 10 років, протягом якого буде діяти мито на нинішньому рівні 10%. Далі могла бути застосована формула "10 +3 +2", тобто України ще 5 років могла захищати свій ринок за допомогою мита, якщо існувала загроза для українських автовиробників.

Зазначимо, що поки інформація про безмитний імпорт обсягу в 45000 автомобілів з ЄС є лише попередньою. Як повідомив Генеральний директор ВААІД Олег Назаренко, не зрозумілий механізм розподілу даної квоти серед учасників ринку. За яким принципом буде визначатися хто і скільки ввезе без мита, а хто буде платити митні ставки. Немає розуміння і що буде, якщо ринок України значно зміниться в обсягах.

20.10.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250