Які правила дорожнього руху повинен виконувати велосипедист

Згідно з Правилами дорожнього руху, рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14 років. Крім того, велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світловідбивачами: спереду - білого кольору, по боках - оранжевого, ззаду - червоного.

Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений і включений ліхтар (фара).

Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80-100 м.

Велосипедист може перевозити тільки такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедисту забороняється: а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темний час доби і в умовах недостатньої видимості - з вимкненим ліхтарем (фарою) або без світловідбивачів, б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині , якщо поряд облаштована велосипедна доріжка; в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих); г) під час руху триматися за інший транспортний засіб; д) їздити, не тримаючись за кермо, і знімати ноги з педалей (підніжок); е) перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, що перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками); ж) буксирувати велосипеди; з) буксирувати причіп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.

Загалом велосипедисти зобов'язані виконувати всі вимоги Правил дорожнього руху щодо водіїв або пішоходів, які не суперечать вищевказаним вимогам.

20.10.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250