Готуємо автомобіль до зими

готовим авто к зимеЧим зима відрізняється від літа?

Влітку тепло, а взимку холодно!

Вірна відповідь, але нам важливо зрозуміти, чим це "холодно" ускладнює роботу механізмів.

Ще зі шкільного курсу фізики ми знаємо, що властивості багатьох тіл і рідин сильно залежать від їх температури.

Для нас найважливішим параметром є 0 градусів за Цельсієм, тобто та точка, при якій вода починає перетворюватися на лід. З цього моменту для автомобіля починається зимовий сезон.

І щоб він не застав зненацька, необхідно до нього підготуватися, виконавши такі дії:

 - Перевзути автомобіль в зимові шини.

 - Злити воду і залити зимову рідину в бачок омивача лобового скла (а так само омивача заднього скла, фар і т.д. в залежності від конструкції вашого автомобіля).

- Змастити замки дверей зимової мастилом і продути личинки стисненим повітрям.

- Провести загальну інспекцію стану автомобіля - на морозі виправляти будь-яку дрібницю набагато складніше!

Якщо автомобіль старше п'яти років, рекомендується замінити охолоджуючу рідину на свіжу (розраховану на роботу до -45 градусів Цельсія).

 Поєднати цю процедуру із загальним промиванням системи охолодження (це підвищить ефективність роботи обігрівача салону).

 Так само буде корисним поміняти фільтр повітря що надходить в салон (при його наявності) і, якщо є хоч найменші претензії до роботи термостата, то і його також, поєднавши роботу з заміною ОР.

СВІЧКИ

иридиевая свечаОсобливу увагу приділіть свічкам запалювання! Якщо ви їздите на "звичайних" свічках, замініть їх на нові, навіть якщо старі ще не пройшли весь належний ресурс - на них можна буде доїзд навесні.

 По можливості рекомендуємо ставити ірідіеви свічки - завдяки особливостям конструкції та надтонким електродам вони не тільки мають у кілька разів більший ресурс, але і набагато краще підпалюють паливну суміш в промерзлому двигуні.

Повірте, невелике збільшення витрат на свічки з лишком компенсується впевненим зимовим запуском!

Якщо у вас вже встановлені іридієві свічки, проведіть їх ревізію - переконайтеся в чистоті електродів, відсутності відкладень від ферроценнових присадок в бензин ("червона смерть"), відсутності слідів пробою на ізоляторі.

Крім цього слід проінспектувати справність наконечників свічок, ізоляції свічкових проводів, кришки трамблера. Для дизельних двигунів все трохи простіше - треба міняти свічки розжарювання згідно регламенту фірми-виробника.

МОТОРНЕ МАСЛО

 маслоЦе тема, про яку можна розмірковувати годинами! До сучасних моторних мастил застосовується дуже багато вимог, але ми зараз розповімо про одну з основних його властивостей для зими - в'язкість при низьких температурах.

В'язкість масла - це показник, який є спільним для всіх масел.

Від цього показника залежить діапазон температури навколишнього середовища, в якому дане масло забезпечує пуск двигуна без попереднього підігріву, безперешкодне прокачування масла насосом по мастильній системі і надійне змазування.

В даний час визнаною системою класифікації автомобільних моторних масел є специфікація SAE J300 (Товариство Автомобільних Інженерів США (Society of Automotive Engineers)).

Ця класифікація підрозділяє моторні масла на 11 класів в'язкості:

- На 6 зимових (0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W), індекс W ("winter", тобто "зима") означає «зимовий»
 - та 5 літніх (20,30,40,50,60) класів в'язкості.

Всесезонні масла позначаються здвоєним номером xxW-xx, перший з яких вказує значення в'язкості масла при негативних температурах і гарантує пускові властивості (прокачуваність масел при низьких температурах).

 Другий - визначає в'язкість масла при робочій температурі двигуна. Наприклад, SAE 5W40 розшифровується так: 5W = зимова ступінь в'язкості, 40 = літня ступінь в'язкості.

Чим менше число перед індексом W, тим менше в'язкість в холодному стані і тим легше запускається двигун взимку.

За позначенням в'язкості можна навіть визначити основу моторного масла, тому що у синтетичних масел діапазон найширший, а у мінеральних - вузький.

Якщо воно синтетичне, то типові позначення в'язкості будуть - 0W-30, 0W40, 5W40;

 якщо масло напівсинтетичне - 10W40, 10W30;

при мінеральної природі масла в'язкість, як правило - 15W40, 20W50.

Хоча бувають і винятки - наприклад масло з в'язкістю 5W-30 може бути на будь-якій основі.

Масла з маpкуваням 0W - найбільш текучі на холоді і годяться для холоднечі (до -40 градусів Цельсія).
 Масло з маpкуваням 5W - забезпечує пуск мотоpа до -35-40 град. С, для щоденної їзди зимової в зоні помірним клімату.
Масло з маpкуваням 10W - забезпечує пуск мотоpа до -30 гpад.С, годиться для щоденної їзди зимової в зоні помірним клімату. 

Масло з маpкуваням 15W - може створити тpудности при температурі вже близько -20-25 гpад.С, хоча пpи потужному стаpтеpе і доброму акумулятоpі в цілому застосовувати можна.
 Масло з маpкуваням 20W - для теплих місць, де темпеpатуpа рідко може опуститися до -20 гpад.С.

Однак при застосуванні мінеральних масел необхідно пам'ятати так зване «правило 35».

 Треба з числа 35 відняти зимовий індекс в'язкості (першу цифру в позначенні в'язкості масла), до отриманої цифри приставляємо "мінус" - отримаєте граничну температуру масла.

Наприклад, масло 10W-40 зберігає плинність до -25 градусів за Цельсієм (35-10 = 25).

 При застосуванні напів і синтетичних масел досить дотримуватися вищеописаних рекомендацій, а в'язкість при робочій температурі слід вибирати за інструкцією виробника.

Втім, якщо у вас не Porsche з турбодвигуном повітряного охолодження, то в більшості випадків правильним вибором будуть масла 0W-30, 5W-30, а для більш літніх двигунів - і 5W-40.

АКУМУЛЯТОР

аккумулятор І, нарешті, зупинимося на головному зберігачі енергії в автомобілі - його акумуляторній батареї.

Але спочатку невеликий відступ - як театр починається з вішалки, так і життя акумулятора в машині починається з генератора.

Ніякий, навіть найкращий і найдорожчий акумулятор довго не протягне при несправному генераторі! Завжди пам'ятайте про це.

Яку ємність взяти?

Перше питання при виборі нового акумулятора - яку емність взяти?

В принципі, якщо слідувати рекомендаціям інструкції з експлуатації, важко сильно помилитися, але з урахуванням особливостей нашого клімату все ж дамо декілька рекомендацій:

 - Мінімальна ємність АКБ для машин з двигунами об'ємом 1л і вище повинна бути не нижче 55А год.

 На багатьох машинах, привезених з Азії (у тому числі з Японії) або ОАЕ, стоять акумулятори ємністю 45Агод в оригінальних корпусах з "тонкими" клемами.

 Однак на ринку вже є пропозиції подібних акумуляторів з ємністю 55-60Агод.

- Якщо дозволяють розміри ніші під АКБ, має сенс взяти трохи більшу ємність (до +30% від номінальної).

Це особливо корисно, якщо на автомобілі встановлено багато додаткового електрообладнання та / або він експлуатується в міському режимі.

У цьому випадку акумулятор підвищеної ємності дозволить рідше займатися зняттям його з автомобіля та підзарядкою.

Зменшиться ймовірність того, що вранці після вечора, проведеного в пробці, автомобіль не вдасться завести через недозаряд акумулятора.

 Побоювання, що такий акумулятор буде завжди недозаряжатися, абсолютно безпідставні.

 Тип що обслуговуються або не обслуговуються?

Друге питання-якому типу АКБ віддати перевагу? Обслуговуються або не обслуговуються? Тут відповідь дуже проста - не обслуговуються, але!

 Серед них переважно вибирати ті моделі, у яких прісутні пробки на верхній кришці.

У разі аварійного википання електроліту через сильний перегріву (перезаряду) їх часто ще можна повернути в стрій.

 Старі моделі типу що обслуговується зараз напевно можуть представляти інтерес тільки для любителів автостаровини, та й у вільному продажу їх знайти досить складно.

Габарити

Третє за рахунком, але не менш важливе питання правильного вибору АКБ - не помилитися з габаритами корпусу, розташуванням клем і їх типорозміром.

Всі варіанти розмірів корпусів можна знайти в довідниках, але, стоячи перед прилавком в магазині, ці знання застосувати дуже складно.

 Тому просто поміряйте лінійкою ширину, довжину, висоту старого акумулятора і новий вибирайте теж з лінійкою в руці!

 Схем розташування виводів що живлять (у побуті її називають "полярність") в більшості випадків застосовується дві - "пряма" і "зворотна".

 Як екзотику варто згадати розташування виводів на бічний стінці акумулятора, таке іноді буває на машинах чисто американських моделей.

 Визначити потрібну "полярність" досить просто - якщо стояти обличчям до довгої сторони акумулятора, де клеми ближче до вас, то у "прямій" полярності негативний вивід "-" (він трохи менше в діаметрі, ніж позитивний "+") буде знаходитись за праву руку.

Така схема характерна для автомобілів вітчизняних марок (ГАЗ, ВАЗ, ЗАЗ, АЗЛК), у той час як "зворотна" полярність масово застосовується на іномарках.

 Іноді зустрічаються акумулятори з 4ма виводами - для відповідності кожного з цих стандартів.

 Ще одна тонкість - розмір самих виводів. І тут в основному поширені два варінти:

- Тип Euro - Type 1 - 19,5 мм плюсова клема і 17,9 мм мінусова клема

- Тип Asia - Type 3 - 12,7 мм у плюсовій клеми, - і 11,1 мм у клеми "мінус"

Як вже видно з назви, перший тип поширений в Європі (а також у США), другий - в Азії, Японії, на Близькому Сході і т.д.

Причина цього досить проста - більш товсті клеми можуть передати більший струм, який потрібно в холодному кліматі, а якщо клімат м'який, можна і заощадити на дорогому і важкому свинці, з якого робляться клеми.

Нерідкі випадки, коли залежно від ринку збуту виробник комплектує одну й ту ж модель автомобіля не тільки різними варіантами клем, але навіть і різними типорозмірами акумулятора.

 Якщо ваш автомобіль ввезений неофіційними дилером, на це треба звернути увагу. У продажу є перехідники з одного розміру на інший, але користуватися ними варто тільки як крайній захід.

У магазині

 І, нарешті, дамо кілька порад - на що дивитися в магазині при покупці. З розмірами і ємностями ми вже трохи розібралися, а тепер розглянемо тонкощі:

 - Акумулятор повинен бути свіжим! З моменту його виробництва не повинно пройти більше року, ще краще - не більше півроку, в ідеалі - 2-3 місяці.

Якщо з маркування на корпусі дату виробництва визначити не виходить - не соромтеся, вимагайте документи на товар!

 - АКБ повинен бути в непошкодженій заводській упаковці, без слідів приєднання до клем, потьоків електроліту і т.п.

 - Рівень електроліту (його видно збоку) у всіх банках повинен бути не нижче позначки "min", але краще вибрати екземпляр, де рівень скрізь під "max".

 - При купівлі продавець зобов'язаний спеціальною навантажувальною вилкою поміряти напругу на клемах без навантаження (повинно бути не менше 12,5 В), а також показати, що при включенні навантаження напруга трохи зменшується, але стабільно тримається протягом 5-7 секунд.

 - Вимагайте видачі гарантійного талона з розбірливо заповненим серійним номером і моделлю акумулятора, печаткою організації що продає.

Термін гарантії повинен становити не менше одного року.

 Вибір марки АКБ сам по собі гідний окремої статті, але поки просто пам'ятайте, що "свіжий" акумулятор скромної марки часто показує кращі характеристики, ніж іменитий бренд, але пролежавший на складі рік через свою високу ціну!

30.10.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250