7 простих правил безпечного водіння

безопасное вождение1. Насторожі.
Водії часто приділяють більше уваги об'єктам, що перебувають у безпосередній близькості, як-то: бампер сусідньої машини і т.п. Проте непогано було б мислити перспективно, щоб цілком орієнтуватися в ситуації на дорозі. Експерти рекомендують оцінювати ситуацію на 12 секунд вперед. Це означає, що ви повинні бачити, що відбувається на тій ділянці дороги, де ви опинитеся вже через 12 секунд.

2. Концентрація уваги.
Тривале перебування за кермом стомлює, знижує увагу. З метою трохи себе розважити, ми починаємо дзвонити по телефону, перекушувати або слухати музику. Проте всі ці дії ще більше послаблюють нашу увагу. Експерти ж радять частіше дивитися в різні дзеркала і прокручувати в голові екстремальні сценарії на тему "Що я буду робити, якщо ....".

3. Тихіше їдеш.
У разі несприятливих погодних умов, ремонту дороги, щільного руху, розумніше знизити швидкість, так як раптове гальмування підвищує ваші шанси потрапити в аварію. При різкому гальмуванні центр тяжіння машини зміщується на передні колеса, і автомобіль втрачає баланс. Як мінімум, у вас може врізатися машина, що рухається за вами, тому що її водій не зможе зреагувати на зміну ситуації на дорозі. У гіршому випадку вас може занести і викинути на сусідню або зустрічну смуги.

4. Не панікуйте.
Багато водіїв в екстреній ситуації не роблять взагалі нічого: не натискають на гальмо, не обертають кермо, щоб уникнути зіткнення. Вони просто рухаються до своєї неминучої долі у вигляді заднього бампера передньої машини, скуті страхом. В екстреній ситуації експерти рекомендують оцінити простір навколо і звернути в сторону вільного просвіту, якщо такий є.

5. Слідкуйте за руками.
Якщо уявити кермо у вигляді циферблата годинника, то кращим становищем є 9 і 3 години, тому що це дозволяє водієві швидко повернути кермо, не заплутавшись в руках.

6. Шляхи до відступу.
Рухатися в середній смузі, в щільному кільці інших автомобілів з усіх боків - дуже невигідна позиція. Ви повинні намагатися залишити собі шматочок вільного простору, щоб мати шляхи до відступу.

7. Вивчіть гальмівний шлях своєї машини.
Випробувати і вивчити, як поводиться ваша машина при гальмуванні можна на тренувальному полігоні, або на вільный парковці. Пам'ятайте, що автомобілі зі звичайними гальмами і обладнані ABS будуть вести себе по-різному.

29.10.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250