Влада зобов'язала трейдерів понизити ціни на бензин

цены на бензинАнтимонопольний комітет України зобов'язав нафтотрейдерів знизити ціни на «іменний» бензин марок Лукойл, WOG і ОККО і Shell.

Як повідомив перший заступник глави відомства Рафаель Кузьмін журналістам, вартість такого палива повинні привести «до економічно обгрунтованого рівня».

«Ми дали десять діб, починаючи з минулої середи», - додав Кузьмін. Таким чином, термін «ультиматуму» закінчується в п'ятницю, 4 листопада.

За даними АМКУ, протягом вересня поточного року на АЗС, що працюють під брендами ЛУКОЙЛ, Окко, WOG сталось синхронне зростання вартості «брендових» бензинів до рівня 11,35-11,50 грн/літр, а на заправках під брендом Shell - до 11 , 89 грн/літр. Це на 1,0-1,8 грн вище, ніж у інших операторів ринку.

Як підкреслюють у відомстві, підвищення цін відбувалося при стабільному курсі долара і наявності тенденції до зниження показника Platts, курсу євро і вартості сирої нафти на світовому ринку.

«В Європі зараз йде зниження цін на 11%. Те ж спостерігається в оптовому сегменті в Україні - майже на 10%. У той же час у роздробі ціни зросли майже на 2%», - зазначив Кузьмін.

Він нагадав, що 5 жовтня АМКУ зобов'язав згадані мережі АЗС привести до економічно обгрунтованого рівня ціни на звичайний бензин А-95, дизельне паливо та скраплений газ.

«Якщо головні учасники ринку не прислухаються до наших рекомендацій, ми будемо розслідувати цю ситуацію, будемо штрафувати», - підсумував Кузьмін.

Нагадаємо, в березні Антимонопольний комітет оштрафував компанію Альянс Холдинг, Окко-Нафтопродукт і Континент Нафто Трейд на загальну суму 150 млн гривень за антиконкурентні дії на ринку і завищення цін на нафтопродукти.

01.11.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250