Що буде якщо ... втекти від ДАІ

убежать от гаиНе зупинка на вимогу працівника ДАІ ... для деяких людей ці слова звучать, як вирок. Ні, ми не говоримо про індивідуумів, які люблять виходити за рамки дозволеності. Мова піде про адекватного водія, який в певній ситуації не помітив або не зміг зупинитися на помах жезла. Такі випадки бувають.

За буквою Закону - це порушення, за яким повинне послідувати покарання. Отже, почнемо.

Їдемо, начебто не порушуючи. У цей момент, звідки не візьмись, вибігає співробітник і махає жезлом. Ви ж в цей момент здійснювали, наприклад, перестроювання і або реально не помітили, або зупинятися вже пізно. Що може чекати водія в такому випадку?

Перше - ДАІшник може залишити цей факт без уваги,

друге - сяде в машину і поженеться за вами,

третє - передасть по рації найближчим патрулям.

Працівники ДАІ заявляють про те, що без причини вони не зупиняють. Тому, якщо вони все ж намагаються вас зупинити, причина все-таки є (або знайдеться).

Але в тому випадку, якщо інспектор не впевнений у своїй правоті, в нього недостатньо доказів вашої провини, або зупинка може призвести до створення аварійної ситуації - інспектор може «не образитися» і залишити цей факт без уваги (і навіть не повідомити про це іншим постам ).

На практиці таке трапляється досить часто (особливо якщо «не зупинився» на «крутій» машині з затонованим склом).

Але сподіватися на це не варто: бували випадки, коли інспектори для зупинки автомобіля вибігали на третю (!) смугу руху або починали погоню.

Варіант погоні, в принципі, малоймовірний, оскільки для погоні доведеться збирати апаратуру (а чергують в основному зі стаціонарними вимірювачами швидкості) або задіяти інший / інші екіпажі.

Тим не менш, таке трапляється. Скажу відразу - грати в героя зі співробітниками ДАІ я б не радив. Випадки погоні і (або) не зупинки на декількох постах закінчуються дуже погано: вам можуть повністю перекрити дорогу і навіть відкрити стрілянину по автомобілю.

Чим це може закінчитися - думаю, пояснювати не варто. Хоча бувають і курйозні ситуації. Приміром, не зупинившись на вимогу, водій вирішив, що, швидко заїхавши на найближчий вільне місце і сівши в громадський транспорт, він зможе уникнути покарання. Але не тут-то було - співробітники ДАІ зрозуміли його наміри і зупинили маршрутку, в якій він їхав.

Якщо ж вам вдалося-таки втекти від погоні, то чекайте «нервових поїздок», як мінімум протягом декількох тижнів. Ваші номери напевно запам'ятають і передадуть всім постам. «Пробивши» номери по базі - будуть знати вашу адресу. Наслідки - самі невтішні.

У третьому сценарії - нас таки зупиняють на найближчому посту.

Де факти порушення? Формально вони є - не зупинка на вимогу ДАІ.

Де докази? А ось з цим складніше - потрібно оголосити причини зупинки (тим - попереднім екіпажем), докази порушення. Крім того, ви можете аргументувати свої дії неможливістю зупинки без створення аварійної ситуації (п. 2.14 «е» Правил).

Якщо на наступному посту пред'явити буде нічого, то, швидше за все, вас відпустять, порадивши бути уважніше.

Будьте уважні на дорогах!

Краще все-таки вирішити всі питання і непорозуміння з одним патрулем ДАІ, ніж запустити в дію всю систему МВС.

04.11.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250