У Києві з'явилася нова афера з продажем машин: виманюють десятки тисяч доларів

в киеве появилась новая афера с продажей машинУ Києві з'явилася нова автомобільна афера. Шахраї продають машини з величезними знижками з умовою оплати грошовим переказом, а після отримання грошей зникають. Тим часом, в соцмережах з'явилися групи, що пропонують пакет липових документів для автокредиту. Природно, кредит на них не дають, а от гроші довірливі громадяни платять.

На автосайтах Києва з'явилися оголошення про продаж дорогих машин за низькими цінами. Трирічну «Хонду Сівік» продають за $ 7,5 тис. за реальної вартості не менш $ 18 тис., майже нову «Тойоту Ланд Крузер» - за $ 35 тис. (коштує $ 70 тис.). Автори оголошень пояснюють дешевизну тим, що знаходяться за кордоном, а щоб показати машину, потрібно їхати в Україну. Щоб марно не «кататися», просять платити за авто грошовим переказом. Оформити продаж обіцяють вже після того, як сума буде сплачена.

«Ніякої афери. Висилаєте мені квитанцію про оплату, але приховуєте контрольний номер, який необхідний для отримання переказу. У будь-якому банку вам підтвердять, що без контрольного номера переклад не видають! Після переоформлення авто на ваше ім'я ви вкажете мені контрольний номер для отримання переказу», - стверджує автор оголошення про продаж «Хонди Сівік». Але юристи застерігають від таких покупок. «До нас вже були звернення з таким оголошенням. Людина перерахувала гроші, приховував код, але автор оголошення зник. Коли покупець спробував забрати гроші, виявилося, що з рахунку вони давно зняті», - сказав юрист адвокатської компанії «Правочин» Тарас Шевченко. За його словами, до подібної афери можуть бути причетні банківські співробітники, які мають доступ до кодів переказів.

Швидке отримання кредиту на автомобіль недавно почали пропонувати в соцмережах. В одній з груп «Всі документи на автокредит» пропонують довідку про доходи з підставної роботи, «липові» права і навіть довідку від чоловіка або дружину зі згодою на кредит. Коштує це всього $ 500.

У банках кажуть, що підроблені документи не спрацюють, оскільки розрахунковий рахунок організації, що видала довідку про доходи, тут же перевірять через банк, а доходи за півроку - через податкову. І випадки, коли вони стикалися з підробками, у них вже недавно були. «Мабуть, шахраї просто наживаються на підробках, беруть гроші, приносять папірці і зникають», - сказала співробітниця банку «Фінанси та Кредит».

08.11.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250