Підготовка автомобіля до зими, консервація автомобіля

консервация автомобиляБагато автолюбителів взимку не експлуатують свої машини. Які заходи потрібно вжити, щоб за довгі місяці зимової стоянки в автомобілі не виникло будь-яких несправностей і пошкоджень?.

У деяких посібниках для автомобілістів наводиться великий перелік заходів, який нібито потрібно виконати перед, постановкою автомобіля на тривале зберігання.

Тут і покриття сидінь і рульового колеса спеціальними чохлами, і злив масла з агрегатів, і обгортання карданних шарнірів промасленим папером, і багато іншого. Досвід показує, що при підготовці автомобіля до зимового зберігання в значній частині цих заходів немає реальної необхідності. Автомобіль успішно і безболісно переносить зберігання за умови виконання наступного невеликого за обсягом комплексу заходів.

Перш за все слід ретельно вимити і просушити автомобіль зовні і знизу, а також провести прибирання салону. Зачистити виявлені місця корозії, обробити їх "Антикор" і пофарбувати. Всі болти і гайки знизу автомобіля для попередження корозії обмазати солідолом. Кузов зовні бажано обробити восковим консервируючим складом або "автоконсервантів". Хромовані частини протерти тампоном, просоченим веретенним або іншим рідким мінеральним маслом; замість цього можна їх покрити розчином 100 г будівельного бітуму в 0,5 л неетильованого бензину.

Автомобіль слід підняти на підставки, щоб розвантажити шини, ресори і пружини підвіски; з шин випустити частину повітря, знизивши тиск у них.

У двигуна послабити ремінь приводу вентилятора, спустити воду з системи охолодження (якщо використовується низкозамерзаюча рідина типу Тосол, зливати її не треба).

Щільно заткнути тампонами з промасленого шмаття трубку глушителя і повітряний патрубок карбюратора (попередньо знявши очисник повітря). Цей захід оберігає від корозії внутрішні деталі двигуна, так як не дозволяє потокам повітря заносити в двигун корозійно-активні гази.

Заливати масло в циліндри (як іноді рекомендують) не обов'язково, так як робоча поверхня циліндрів, відполірована поршневими кільцями, досить добре чинить опір корозії і практично ніколи не іржавіє.

Не затягуйте гальмо стоянки: за зиму гальмівні колодки можуть намертво приржавіти до барабанів і навесні доведеться виконувати вкрай трудомістку роботу з їх зняття і очищенню.

Акумуляторну батарею, якщо вона цілком справна і прослужила не більше 2 років, можна залишити на своєму місці, відключивши її від бортової мережі і знявши наконечники проводів з клем. Якщо батарея в незадовільному стані або просто стара і має значний саморозряд, то щоб уникнути замерзання електроліту її слід зняти з автомобіля і зберігати в приміщенні, краще прохолодному.

Бажано, крім перерахованих заходів, від'єднати нижні кінці амортизаторів від деталей підвіски і стиснути амортизатори до відмови, втопивши шток в корпус. Завдяки цьому шток буде захищений від корозії.

Якщо автомобіль стоїть в гаражі, то дверцята і кришку багажника краще залишити злегка прочиненими, щоб дати свободу гумовим ущільнювачам і попередити їх зминання.

При зберіганні автомобіля на відкритому майданчику можна накрити його чохлом, однак чохол не повинен стикатися з поверхнею кузова, щоб не зіпсувати забарвлення. Краще всього за допомогою розпірок підняти чохол над кузовом, щоб вийшло подобу намети. Повітряний прошарок збереже забарвлення.

09.11.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250