Техогляд скасували, нюанси залишилися

техосмотр отменилиУ серпні збулася мрія багатьох автомобілістів - нарешті-то їм дозволили їздити без довіреності і без талона техогляду. Сталося це завдяки набравшому чинності Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення надмірного держрегулювання у сфері автомобільних перевезень». Перш за все, цей закон відомий тим, що скасовує техогляд - замість нього з'являється так званий технічний контроль, обов'язковість якого поширюється на комерційні вантажівки та легковики, таксі та автобуси. Власникам приватних авто Техконтроль проходити не потрібно, але в деяких випадках дуже бажано.

Тим, хто пройшов техогляд (ТО) в 2010 р. і в першому півріччі 2011 р., побоюючись штрафу за експлуатацію автомобіля з простроченим талоном ТО, напевно, найобразливіше: якщо вдумливо читати закон, виходить, що з талона можна сміливо згортати паперовий літачок , але ж за нього, між іншим, гроші сплачені! Залишається радіти тому, що тепер можна сміливо цей талон прострочити і не боятися штрафу - нема його, тому що талон недійсний.

 Мати при собі доручення, що дає право управління чужим автомобілем, теж не обов'язково. Співробітники ДАІ не мають права вимагати від вас пред'явлення документа такого роду. Однак не поспішайте згортати літачок і з доручення теж - воно вам знадобиться, якщо ви оформили страховку КАСКО. Адже якщо інша людина, не маючи доручення на керування транспортним засобом, потрапляє в ДТП на вашому автомобілі, страхова компанія відмовляється виплачувати вам страховку, тому що в договорі, як правило, чітко прописано, що, допускаючи будь-кого до управління машиною, ви зобов'язані оформити відповідне доручення. Якщо ж мова йде про генеральне доручення, яке дає право не тільки користування, але і розпорядження вашим залізним конем, позбавлятися від нього тим більш помилково, тому що документ цей, як і раніше дозволяє ставити і знімати машину з обліку в МРЕВ, а також відчужувати її по довіреності, не обтяжуючи нюансами безпосереднього власника. Слід розуміти, що відсутність обов'язка пред'являти довіреність не позбавляє права оформити її, гарантованого чинним Цивільним кодексом.

 Єдине, що можна додати, жити тепер стало не простіше, але веселіше. Якщо раніше все падало в одну кіпу, яка представляла собою купу документів, що випадають з бардачка, то тепер така ж каша твориться вже в голові у водія. Добре, хоч талон про проходження ТО можна викинути - однією проблемою менше.

10.11.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250