Київ може в будь-яку хвилину піти під землю

киев может уйти под землюЛипнева НП, коли біля метро «Дорогожичі» пішло під землю 7 метрів дороги і провалилася фура, може повторитися. У КМДА розповіли, що на вул. Щербакова, прямо біля зупинки транспорту і виходу з метро «Нивки», на глибині 7 метрів знаходиться порожнеча в 100 кубічних метрів. «Проїжджа частина може провалитися в будь-який момент», - сказав начальник главку надзвичайних ситуацій КМДА Віталій Пшеничний. Вчені говорять, що аналогічних місць у столиці маса, але про них мало хто знає - дослідження ніхто не проводив.

Ще з червня столичні водії знали про те, що з дорогою на вул. Щербакова щось недобре - там після дощу раптом огородили одну смугу проїжджої частини, і почалися постійні пробки в час пік.

«Я кожен день спізнююся на роботу як мінімум на 20 хвилин. І все через ці незрозумілого огорожі», - каже житель Нивок Віталій. Люди обурювалися в першу чергу тим, що частину дороги «відкусили», але ніякого ремонту там не робили. «Дорогу огородили з метою безпеки. Ось вчора, нарешті, зібралися, щоб вирішити, як латати діру. Вона там 100 м3 - розміром з кімнату 10 м в довжину, 5 м в ширину і 2 м у висоту ", - сказав Пшеничний.

За його словами, діра під землею утворилася через погані зливови стоки, під час дощу вода з них зруйнувала стінку колодязя і під ним утворилася порожнеча. Латати її будуть точно до Нового року.

Вчені говорять, що в Києві маса подібних «порожнеч». «Всі ці діри, що на Теліги, що на Щербакова і так далі, утворюються тільки «завдяки» підземним інженерним мережам, дренажним системам, каналізаційним колекторам, які експлуатуються не належним чином», - сказав заввідділом інженерної геології Інституту геології НАН України Михайло Демчишин .

На думку вченого, провали можуть утворитися на території Лаври (Успенський собор, печери), на проспекті 40-річчя Жовтня, ще на вул. Теліги в інших місцях. Спеціальних досліджень, які показали б, де в місті є ці порожнечі, у нас не проводиться, так як це вкрай дорого, а про дірки дізнаються вже після того, як дороги починають провалюватися. Втім, проблема не тільки в Києві.

У Москві, наприклад, влада всерйоз зайнялася дослідженням підземних «порожнеч» тільки після того, як три роки поспіль у них провалювалися машини. Усього по 10 великих провалів у рік. Проблемні місця москвичі «латають» так: вони просвердлюють свердловину, в яку вливають спеціальний зміцнюючий розчин. Наші провали збираються латати в наступному році - на затвердження Київради вже поданий проект ремонту всіх зливостоків. Пшеничний каже, що коли почнуть копати ливневки, фахівці наткнуться на масу дірок, які залатають.

Правда, є версія, що провали з'являються не тільки через проблеми комунального господарства. Біоенергетик Олександр Бейгул вважає, що порожнечі це енергетичні провали, місця скупчення негативу. «Ми перевіряли яму на Теліги - там накопичилася негативна енергія, яка і провалила асфальт. Думаю, подібне і на інших провалах».

11.11.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250