Як правильно вибрати дитяче автокрісло

выбор детского автокреслаДля багатьох батьків вибір автокрісла перетворюється в довгий і болісний процес, який часто закінчується покупкою «методом тику». В цій статі зібрані рекомендації фахівців щодо вибору правильного пристрою для перевезення дитини.

Для початку слід визначитися з автомобілем, оскільки якщо в родині більше двох дітей, яким за віком потрібно автокрісло, звичайні машини стануть їм тісні. Для таких сімей більше підійде більш місткий «сімейний» автомобіль. Також має значення вік і вагу дитини.

Автокрісла поділяються на кілька груп:

Група 0 0-10 кг (від народження до 10 місяців)

Група 0 + 0-13 кг (від народження до 15 місяців)

Група 1 9-18 кг (від 9 місяців до 4 років)

Група 2 15-25 кг (від 3 до 7 років)

Група 3 22-36 кг (від 6 до 12 років)

При покупці дитячого автомобільного крісла потрібно враховувати, що вага дитини є більш важливим фактором, ніж вік. Намагайтеся вибирати групу, в якій вага вашої дитини буде розташована в нижньому діапазоні. І, звичайно, покупку краще робити разом з дитиною, яка має в ньому їздити.

Своєчасно міняйте автокрісла, не чекаючи, поки дитина досягне верхньої межі ваги, зазначеної в анотації до пристрою. Це означає, що оптимально використовувати автокрісло групи 0 + для дитини до 10 кг, після чого змінити його на автомобільне крісло групи 1, яке ваша дитина буде використовувати, поки його вага не досягне 15 кг. Після цього можна перейти на крісла групи 2-3, які дитина буде використовувати аж до 12 років. За даними виробників автокрісел, більшість дітей досягає межі ваги перш, ніж стануть надто високими для автомобільного утримуючого пристрою. Перевірити, чи не виросла дитина з нього, просто: якщо очі дитини що сидить перебувають на одному рівні з верхньою кромкою спинки, автокрісло стало для нього занадто низьким.

Дитячі автокрісла бувають декількох видів:

1. Автолюльки призначені для комфортного перевезення немовлят в положенні лежачи.

2. Бебі-кокони зручні своєю мобільністю і багатофункціональністю. Зазвичай поєднують функції люльки і автокрісла, а також можуть бути встановлені в звичайну прогулянкову коляску.

3. Автокрісла Isofix випускаються для всіх вікових груп. Вони припускають систему жорсткого кріплення крісла згідно з європейським стандартом. Для використання автокрісел Isofix необхідно, щоб автомобіль був обладнаний спеціальним кріпленням, вбудованим в заднє сидіння.

4. Універсальні автокрісла, розраховані на кілька вікових груп. Такі автокрісла дозволяють заощадити, трансформуючись з однієї групи в іншу, більш «дорослу». Також вони зручні в тому випадку, якщо дитина переросла автокрісла однієї групи, але ще занадто мала для наступної групи.

5. Бустери є автокрісла без спинки, які рекомендується використовувати тільки для дітей, що входять до групи 3 (вагою від 22 до 36 кг), вік яких складає приблизно 6 - 11 років. Бустери можна встановлювати як на передньому, так і на задньому сидінні, але експерти настійно рекомендують розташувати бустер, як і будь-яке інше автокрісло, на задньому сидінні, особливо при наявності діючої подушки безпеки.

Автокрісла можуть бути звернені проти ходу руху (зазвичай групи 0 і 0 +) і за напрямом руху (починаючи з групи 1). Діти до 1 року повинні їздити тільки в автокріслах, що встановлюються проти ходу руху. В іншому випадку навіть різке гальмування може пошкодити незміцнілі шийні хребці дитини і стати причиною серйозної травми хребта. Якщо в автокріслі, зверненому назад, передбачається перевозити новонароджену дитину на передньому сидінні, переконайтеся, що в автомобілі відключена подушка безпеки для пасажира. При спрацьовуванні вона може поранити або навіть убити дитину. Набагато безпечніше буде перевозити малюка на задньому сидінні. Це правило стосується не тільки немовлят, але і всіх дітей до 12 років. У США, наприклад, Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) регламентує перевезення дітей до 12-річного віку виключно на задньому сидінні.

Лікарі-педіатри не рекомендують здійснювати тривалі поїздки з новонародженими, навіть якщо ваш автомобіль обладнаний найкращим автокріслом. Також вони вважають, що положення лежачи ідеально підходить для комфорту малюка і знижує ймовірність дитячого апное (зупинки дихання уві сні). З метою ж безпеки набагато ефективніше вертикальне положення, що, однак, становить ризик апное, тому новонароджених дітей краще перевозити в автокріслі, розташованому під кутом в 45 градусів, що, як правило, дозволяють дитячі крісла групи 0 +. Перед вибором автокрісла і транспортуванням малюка порадьтеся з лікарем-педіатром.

Автокрісла і бустери груп 2 і 3 припускають додаткове використання штатних ременів безпеки. Ремені безпеки повинні проходити через плече дитини і тазостегновий суглоб, але ні в якому разі не через живіт і шию. Ремінь повинен бути надійно пристебнутий і натягнутий, як можна тугіше. У цьому випадку він правильно розподілить силу удару у разі зіткнення.

По досягненню дитиною 12-річного віку, переконайтеся, що він готовий до використання штатного ременя безпеки (його зріст повинен бути не нижче 1,5 м). Для цього посадіть його на автомобільне сидіння без автокрісла, спина дитини при цьому повинна бути розташована паралельно спинці, простежте, щоб дитина не сповзала вниз. Тепер подивіться, де знаходяться коліна дитини. Вони повинні згинатися через край крісла, а нижня частина ременя безпеки при цьому повинна лежати на нижній частині стегна. Верхня частина ременя не повинна лягати на руки або шию, розташовуючись тільки на плечі і грудній клітці.

Якщо ноги дитини вже використовують підлогу автомобіля в якості опори, переконайтеся, що в автомобілі вашої марки він досить міцний і в ньому не приховано жодних агрегатів, інакше він у випадку аварії може затиснути ногу дитини.

17.11.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250