Типові зимові проблеми з автомобілем і їх вирішення

зимние проблемы с автомобилемКожну зиму холода приносять автомобілістам сюрпризи: погано працює пічка, стукає підвіска, пищать приводні ремені ... Що робити в таких випадках?.

ABS і ESP

Виявляється, системи активної безпеки (ABS, ESP і т. д.) в мороз можуть спрацьовувати із запізненням. Як показав недавній тест гальмівних рідин, проведений українським Інститутом споживчих експертиз, багато зразків (виробництва СНД) не пройшли випробування на в'язкість при мінусових температурах (-40 ° С). Чим така рідина небезпечна? Сервоприводи вищезгаданих систем з кожним поколінням стають все більш компактними - зменшуються розміри їх насосів, електромоторів і перетину каналів гідросистеми. Тому в'язкість гальмівної рідини повинна бути стабільною. При її підвищенні сервоприводи не зможуть швидко створити необхідний робочий тиск в тому чи іншому контурі, а значить, ABS і ESP спрацюють із запізненням, що в екстремальній ситуації загрожує ДТП. Щоб уникнути цього гальмівну рідину в сучасних іномарках слід міняти на дилерській СТО або купувати імпортну в торгових точках, де ймовірність продажу підробок мінімальна.

Обігрівач

Причиною холодної печі може бути і повітря в системі що потрапило туди при зміні антифризу.

У машинах старше 10 років висока ймовірність зниження ефективності роботи обігрівача салону. Відбувається це через відкладення усередині радіатора-нагрівника у вигляді накипу, що знижує пропускну здатність трубок радіатора і їх здатність віддавати тепло. Тому повітря, що надходить через радіатор, не прогрівається і салон погано опалюється. В даному випадку іноді допомагає промивка радіатора таким же засобом, який використовується при митті системи охолодження. Однак більш ефективний радикальний метод - зняти радіатор і промити його струменем води під тиском в напрямку, зворотному потоку рідини. Якщо і це не допомагає, радіатор доведеться замінити.

Амортизатори

Зими бояться також амортизатори, які мають два слабких місця. Перше - після стоянки гідравлічне масло в них вимагає розігріву. Тому після початку руху перший 500-1000 м бажано проїжджати повільно, щоб поршень не піддавався великим ударним навантаженням. У такому режимі на ущільнення амортизатора припадають менші навантаження, а після розігріву він починає працювати нормально. До речі, в мороз джерелами стукоту в підвісці можуть бути саме амортизатори з загуслим маслом. Друге проблемне місце - пильовики штока і відбійники амортизатора. Через обледеніння, впливу сольових розчинів і жорсткого миття струменем високого тиску матеріал відбійників втрачає свої властивості і починає розсипатися. У результаті пильовики відриваються і не виконують своїх функцій. Якщо це відбулося, можна окремо замінити відбійник і пильовик.

Ремені

Спецпрепарати для обробки ременів не тільки усувають шумовий ефект, але і збільшують їх ресурс.

У морозну погоду можуть почати пищати приводні ремені навісного обладнання. Відбувається це через зниження їх еластичності. Неприємний звук, як правило, зникає після прогріву мотора. Серйозною проблемою це не є. В даному випадку рекомендується тільки перевірити натяжку ременя. Якщо він ослаблений - підтягнути. Через брак такої можливості - використовувати засоби автохімії: спреї для ременів (наприклад, Liqui Moly Keilriemen-Spray). Вони надають задубілим клиновим і поліклиновим ременям еластичністі, чим запобігають і усувають прослизання, а відповідно, і писк.

Шини

Перепади температур цієї зими знову стали причиною появи на дорогах ям різної величини, які при неуважності водія здатні пошкодити будь-яку шину. Щоб цього не сталося, радимо дотримуватися таких правил:
на вільній від транспорту і неслизькій дорозі об'їжджати ями;
при візуальному виявленні ями пригальмовувати, відпускаючи педаль гальма безпосередньо перед в'їздом в яму;
контролювати тиск у шинах, не знижувати його більше, ніж рекомендовано автовиробником. У низькопрофільних покришок (від ... / 55 R ... і менше) тиск бажано підвищити на 0,2-0,4 атм.

Бензин

За інформацією деяких працівників автосервісу, нинішньої зими проблеми з паливом виникають також у власників бензинових машин. У паливний бак потрапляє вода, через що відбувається обмерзання фільтра паливного насоса. В результаті цього виникають труднощі із запуском і роботою бензинового мотора. Щоб уникнути таких неприємностей, бензин бажано заливати на різних заправках невеликими порціями. Для профілактики, а точніше, для видалення з паливного бака вже наявної води в нього можна додати спеціальну присадку, яка дозволить воді змішатися з паливом. Найбезпечніше видаляти воду механічним способом - шляхом відкачування або зливу всієї «рідини» з бака, коли пального в ньому мінімум.

Видалити воду з бака можна і за допомогою автохімії, а почистити фільтр грубої очистки у бензонасоса краще, демонтувавши його.

У мороз можуть постукувати або скрипіти втулки стабілізатора. Але після потепління стук зникає. Хоча це можуть бути симптоми заміни деталей.

Причиною утрудненого запуску мотора в мороз буває залягання поршневих кілець. Повернути компресію в циліндрах іноді допомагає промивка системи мастила.

Термостати

Ще одна проблема - термостати що заклинили. Виникає вона через похилий віку цього вузла або бажання автовласника максимально заощадити при покупці і заміні термостата. Так що економити на ньому не потрібно.

21.11.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250