"Чорний" список Києва

черный список киеваУ Києві активізувалися кишенькові злодії. У міліції кажуть, що для холодної пори року це характерно. У верхньому одязі люди майже не відчувають, що до них хтось забирається в сумку, і часто залишають у зовнішніх кишенях гаманці або мобільні. Щоб не обікрали, міліція радить у метро і маршрутках не читати, не дивитися на монітори і не розмовляти по телефону.

ЧОРНІ СПИСКИ. «Люди, хочу попередити всіх, хто їздить у 461-й маршрутці, працює кишеньковий злодій! Щоранку в один і той же час! Будьте уважні і стежте за своїми кишенями. У мене він поцупив телефон! У мене хороша пам'ять на обличчя, згадала всіх, хто стояв поруч, і цього підозрілого типа, почала за ним стежити, він реально злодій. Я і заяву в міліцію писала, все без толку», - скаржиться киянка Наталя. «Кишенькові злодії орудують в 563, 241, 245 маршрутках і 24 тролейбусі», - діляться на форумах інформацією інші.

«До списку можу додати 69 автобус. Пару раз був свідком. Раз зробив зауваження - попередили, щоб не ліз не в свою справу. В перелік «гарячих точок» неодмінно треба додати станцію «Вокзальна»: ранковий час пік, поїзда в бік «Університету». «А мене обчистили в маршрутці 6-к, в районі« Пташки», працювали хлопець і дівчина», - розповідає киянка Ольга М. «Кишенькові злодії завжди там, де багато людей - так що всі основні маршрутки можна занести в список ризикованих», - пише Зінаїда. У міліції це підтверджують.

«Найпопулярніші місця кишенькових злодіїв - великі транспортні розв'язки, де відбувається пересадка з одного виду транспорту на інший. Це салони громадського транспорту», - пояснює заступник начальника ЦГЗ київської міліції Володимир Дмитренко. Але зараз, як кажуть у міліції, злочинці воліють працювати не стільки в трамваях, автобусах і тролейбусах, а в маршрутках. Кишенькові злодії туди перебралися з «об'єктивних» причин - в маршрутках їздить більш заможна категорія громадян, і там простіше вкрасти телефон подорожче або гаманець з великою сумою грошей.

«Якщо говорити про метро - кишенькові злодії найчастіше орудують на найбільш завантажених станціях, наприклад, «Вокзальна». У зоні ризику також пересадочні вузли - «Хрещатик», «Майдан Незалежності». Також це кінцеві і передостанні станції метро, на яких заходить багато пасажирів», - говорить Дмитренко. Обікрасти можуть не тільки у вагонах, а й при виході-посадці, під час яких люди часто товпляться і не стежать за оточуючими.

ЯК УБЕРЕГТИСЯ. Кишенькових злодіїв спіймати важко, до того ж, люди неохоче звертаються із заявами до міліції. Хтось не вірить, що злочинця можуть зловити, хтось не хоче витрачати час, якщо втрата була невеликою. Хтось не впевнений, обікрали його чи він сам десь загубив той же гаманець або мобільний, адже зазвичай пропажа виявляється не відразу.

Середній вік київського кишенькового злодія, як кажуть у міліції, 22-23 роки, хоча трапляються і літні люди, і навіть зовсім діти. І мова не тільки про чоловіків, промишляють і жінки. Багато кишенькових злодіїв працюють групами, а не поодинці - один відволікає, другий обчищає. Крім банальних рад ховати гаманці і телефони подалі, застібати сумки і не залишати в кишенях цінного, правоохоронці радять не розглядати інформаційні монітори, не розмовляти по телефону, а вивчати людей що стоять поруч. У зоні ризику й ті, хто любить читати. «Коли людина занурена в читання, він не відчує небезпеки», - кажуть у міліції.

02.12.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250