Головні плюси і мінуси електромобіля

электромобильЕлектромобіль є для України абсолютно новим видом транспорту, тому багато хто навіть і не знає, з якого боку до нього підійти, і чим згодом може обернутися його покупка. Як розповів представник в Україні китайської компанії «Біо Автомотив» Арсеній Абдураїмов, машини з електричним двигуном мають один основний недолік і одну основну перевагу.

На його думку, головним плюсом електромобіля є його економічність, що стає особливо актуальним в світлі постійного подорожчання нафти.

«Якщо говорити про електромобілі в принципі, то перший плюс, це, звичайно ж, економія. З урахуванням того, що ціни на бензин ростуть і ми спостерігаємо зростання цін на інші нафтопродукти. Тобто зростає вартість обслуговування автомобіля зі звичним двигуном внутрішнього згоряння. В цьому відношенні електромобілі мають величезний плюс. І саме цей плюс підштовхує людей до того, щоб замислюватися про купівлю електромобіля», - розповів Арсеній Абдураїмов.

З іншого боку, жодна техніка не може складатися тільки з переваг. Головним недоліком електромобілів є обмежений пробіг на одному заряді, і відсутність мережі спеціальних «заправок». Зазначимо, що наявні в нашій країні машини з електродвигуном можуть проїхати на одному заряді в міському режимі максимум 130 кілометрів.

«Основним мінусом даного виду транспорту, природно, є його короткий пробіг. Зрозуміло, що на електромобілі ми не зможемо поїхати в Одесу або у відпустку в Крим. Тому багато хто, замислюючись про те, щоб купити єдиний автомобіль в сім'ю, думаю, не приймуть рішення, щоб це був електромобіль. Що ж стосується майбутнього електромобілів в Україні в принципі, то я вважаю, що воно у них велике і світле. Тим більше що на сьогодні (і про це ще мало хто знає) розробляються спеціальні амортизатори на п'єзоелемента, які могли б заряджати автомобіль в залежності від нерівностей дороги», - вважає фахівець.

Відзначимо також, що поки в світі падає споживчий попит на електричні автомобілі, в Україні за рік планують продати близько сотні таких машин.

17.03.2012рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250