Нові правила страхування транспортних засобів

ВРУ ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".
правила страхования транспортных средствЗакон спрямований на вдосконалення законодавства у сфері регулювання обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, підвищення рівня захисту прав потерпілих, вдосконалення системи відшкодування збитків, завданих потерпілим в дорожньо-транспортних пригодах.

Зокрема, змінюється система відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю потерпілого, передбачає наявність мінімального рівня виплат, навіть у випадку, коли медичні витрати неможливо підтвердити документально. Вводяться норми, які мають підвищити дисципліну страховиків і не допускати порушення ними законодавства і договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Посилюються дисциплінарні важелі для членів МТСБУ з метою недопущення ними порушень законодавства та уникнення зловживань у відношенні потерпілих. Значно посилено фінансові гарантії платоспроможності страховика для недопущення невиплат постраждалим у разі ліквідації або банкрутства страховика.

Відповідно до закону, суб'єктами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності є страхувальники та інші особи, відповідальність яких застрахована, страховики, Моторне (транспортне) страхове бюро України, постраждалі. Страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров'ю та / або майну потерпілого.

Документом встановлено, що страхова сума - це грошова сума, в межах якої страховик зобов'язаний провести виплату страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування. Розміри страхових сум за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю, і за шкоду, заподіяну майну потерпілих, на один страховий випадок і на одного потерпілого встановлюються Уповноваженим органом за поданням МТСБУ. Страхові виплати за договорами обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності обмежуються страховими сумами, які діяли на дату укладення договору і зазначені в договорі страхування;

Відповідно до закону, виїзд з України в країни - члени міжнародної системи автострахування "Зелена карта" транспортного засобу, зареєстрованого в Україні, у разі відсутності договору міжнародного страхування, укладеного із страховиком - повним членом МТСБУ та завіреного відповідним уніфікованим страховим сертифікатом "Зелена карта", забороняється .

МТСБУ може встановлювати єдині умови перестрахування договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, які є обов'язковими для членів МТСБУ.

Дію договору може бути припинено в односторонньому порядку з ініціативи страховика у разі, коли виплачена сума відшкодування за чинним договором перевищила агрегатну страхову суму. Агрегатна страхова сума визначається складанням страхових сум за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю, і за шкоду, заподіяну майну потерпілих, на одного потерпілого.

16.03.2012рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250