ВР прийняла закон про розвиток виробництва та споживання біопалива

биотопливоВерховна Рада Україна (ВР) сьогодні, в ході ранкового засідання, прийняла у другому читанні законопроект про розвиток виробництва та споживання біологічних палив, що визначає правові засади регулювання обігу (виробництва і споживання) біологічних палив, які базуються на основі використання джерел відновлюваної сировини і біохімічних методів його переробки. Відповідний документ № 7524, ініційований фракціями ПР, КПУ і БЮТБ, підтримали 278 народних депутатів.

Документом пропонується віднести до біологічних палив: біоетанол; біопаливо моторне; біопаливо дизельне; сумішеві палива; компоненти, виготовлені з біологічної енергетичної сировини, для змішування з традиційними видами палива; біоводень; біогаз; ЕТБЕ (етил-трет-бутиловий ефір), виготовлений з використанням біоетанолу.

Планується також, що держава забезпечуватиме розвиток виробництва та споживання біопалива шляхом вживання заходів з економічного стимулювання споживання біопалива виробниками і споживачами в Україні.

Зокрема, держава сприяє виробництву: дизельного біопалива з вмістом етилового або метилових ефірів жирних кислот, отриманих з рослинних олій та тваринних жирів, в таких пропорціях до загального обсягу виробництва дизпалива в Україні: в 2012 році - не менше 2%; в 2013 році - не менше 5, 75%; в 2014 році - не менше 10%; в 2015 році - не менше 20%.

Сумішевих бензинів і моторних палив з вмістом біоетанолу в таких пропорціях до загального обсягу виробництва бензинів в Україні: в 2012 році - не менше 2%; в 2013 році - не менше 5, 75%, в 2014 році - не менше 15%; в 2015 році - не менше 20%.

Документ містить також норму, згідно якої розпорядники державних коштів при здійсненні закупівель палива для технічних засобів за рахунок державних коштів виходять з того, що частка біопалива в такому паливі обов'язково повинна становити: у 2012 році - не менше 1%, в 2013 році - не менше 2%, в 2014 році - не менше 3%; в 2015 році - не менше 4%.

Відповідно до закону, недотримання вищевказаних норм розпорядниками державних коштів допускається виключно у випадках відсутності пропозиції такого палива на ринку, якщо експлуатація технічних засобів неможливо з використанням біопалива або в інших випадках, передбачених нормативно-правовими актами.

Крім того, організаційно-економічні заходи щодо стимулювання виробництва та споживання біопалива повинні включати:

визначення джерел і напрямів фінансування в області виробництва біопалива;

створення системи державних стандартів у сфері виробництва і споживання біопалива та нормативно-технічних показників споживчої якості,енергетичної цінності та екологічної безпеки біопалива;

застосування економічних стимулів для підприємств, установ, організацій, діяльність яких пов'язана з виробництвом біопалива, розробкою і впровадженням маловідходних, ресурсозберігаючих та екологічно безпечних технологій, машин, механізмів, інших технічних засобів, що працюють на біопаливі;

стимулювання інвестиційної діяльності у сфері виробництва біопалива;

створення інформаційного фонду для збору та поширення інформації про виробництво і споживання біопалива в Україні;

застосування економічних стимулів для споживачів, що заохочують використання біопалива, маловідходних, ресурсозберігаючих та екологічно безпечних технологій, машин, механізмів, інших технічних засобів, що працюють на біопаливі.

24.05.2012

рекламный баннер 300 на 250