Як правильно скласти схему ДТП без потерпілих?

Сьогодні, коли кожен свідомий водій має поліс ОСАЦВ, переживання учасників ДТП частіше за все пов'язані з вимушеною затримкою руху і очікуванням чергового екіпажу дорожньо-патрульної служби.

 Проте в Європі і навіть в сусідній РФ давно є рішення, яке дозволяє учасникам ДТП не затримувати надовго рух інших транспортних засобів і заощадити час на оформлення первинних документів - це складання європротоколу. Однак у деяких випадках страхові компанії будуть вимагати надання схеми ДТП. Пропонуємо автомобілістам заздалегідь ознайомитися з тим, що їх може чекати в найближчому майбутньому.

Самостійно скласти схему пригоди нескладно

Знадобиться чистий аркуш паперу, і звичайна кулькова ручка. У першу чергу, слід зобразити схему місця події. Робиться це так: 1) накресліть план ділянки дороги, вулиці чи іншій території, де скоєно ДТП, 2) нанесіть спрощені зображення всього, хто знаходиться в безпосередній близькості до місця ДТП об'єктів, як-то: дорожні знаки, світлофори, елементи дорожньої розмітки, світлові опори , рекламні щити, зупинки громадського транспорту, дерева і т.п.

Далі, нанесіть схематичні зображення автомобілів в остаточному їх положенні, а також предметів і слідів, що мають безпосереднє відношення до ДТП (деталі що відлетіли, уламки бамперів, осколки скла, сліди гальмування, юза, волочіння). Місця пошкоджень кузовів автомобілів виділіть жирними лініями. Вкажіть передбачувану точку зіткнення.

Наступний етап - найвідповідальніший

Нанесіть на схему розміри, необхідні для однозначного встановлення розташування: машин, передбачуваної точки зіткнення, слідів і предметів, що з'явилися на дорозі внаслідок ДТП, відносно один одного і нерухомих об'єктів. Положення автомобілів фіксуйте по осях задніх і передніх коліс. Вкажіть стрілками напрямку руху транспортних засобів до зіткнення.

Нанесіть на схему назви вулиць (цифру найближчого кілометрового покажчика автодороги, назви найближчих населених пунктів), номери будинків, моделі автомобілів. Підпишіть схему, вкажіть дату і час скоєння ДТП. Майте на увазі, що виправлень і підчисток на підписаній схемі бути не повинно. Усі виміри слід виконувати рулеткою або кравецьким "метром". У крайньому випадку, виміри можна робити мотузкою, буксирним тросом або кроками. Вся процедура складання схеми досить проста, при узгодженості дій учасників ДТП займає не більше півгодини.

31.01.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250