Ціна імпортного бензину - не гарантія його якості

Імпортуючи нафтопродукти, Україні годує іноземних виробників.

Як розповів директор Департаменту нафтогазової промисловості Міненергоугля Костянтин Бородін: «Остаточне рішення про запровадження мита на імпорт нафтопродуктів залишиться за Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі, яку очолює перший віце-прем'єр Андрій Клюєв. На сьогодні найвищі ціни утримують ті компанії, які імпортують нафтопродукти. Їх можна назвати, але їх і так всі знають. А ті компанії, які виробляють нафтопродукти в Україні, залишаючи тут податки, залишаючи тут зарплати, завантажуючи залізничні підприємства, порти, у них ціни - нижче. Це - компанії «ТНК», «Лукойл», «Укрнафта», у яких ціни в приємну сторону відрізняються від імпортерів », - сказав він.

За словами Бородіна, імпортери переважно продають бензин токоїж ж якості, що й продукти українського виробництва, але дорожче. «Тому Міненергоуголь пропонує повернутися до режиму оподаткування операцій з імпорту та виробництва нафтопродуктів, яке існувало до 2005 року», - підкреслив він.

Експерт нагадав, що в 2005 році уряд Юлії Тимошенко відкрив кордони, і в Україну хлинули імпортні нафтопродукти. З тих пір переробка нафти в країні зменшилася в 2 рази, не працюють 4 з 7 нафтопереробних підприємств, що працювали в той час. «Імпорт нафтопродуктів збільшився в 4 рази. Ми почали годувати закордонних виробників. Ми пропонуємо цю практику припинити, і вважаємо, що українські підприємства забезпечать повністю внутрішній ринок за прийнятними цінами », - упевнений Бородін.

Нагадаємо, що уряд України вивчає питання про можливість введення імпортних мит на нафтопродукти. Прем'єр-міністр Микола Азаров відзначає, що ряд країн ввели експортні мита на нафту, в тому числі і Росія. «Кожна країна має право себе захищати, особливо у складний час, але ми рішення про введення таких імпортних захисних мит ще не прийняли, в уряді є різні точки зору (з цього приводу), ведуться розрахунки», - сказав Азаров.

01.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250