Заміна зчеплення

Якщо ви завжди хотіли спробувати самостійно змінити зчеплення, то спочатку потрібно дізнатися якомога більше інформації, як це робити і які частини автомобіля задіяні в цьому процесі. Заміна зчеплення автомобіля тільки на перший погляд здається простим заняттям. Насправді вона вимагає знань і підготовки. Навіть якщо ви підковані в теорії і у вас є необхідні для цього інструменти, слід дуже акуратно й уважно міняти зчеплення на автомобілі, не нехтуючи тонкощами і деталями. Радимо спочатку прочитати статтю про пристрій зчеплення автомобіля, а потім вже приступати до роботи.

Перш за все ви повинні знати, що процес заміни зчеплення автомобіля залежить від марки автомобіля і він відрізняється у різних автомобілів. Заміна зчеплення на передньопривідних автомобілях - процес більш складний, ніж заміна зчеплення на задньопривідних автомобілях.

Для заміни зчеплення потрібні початкові навички механіка. Для заміни зчеплення в ідеалі потрібен підйомник автомобіля, але можна обмежитися домкратом. При заміні зчеплення доведеться знімати трансмісію. Купуйте відповідне для вашого автомобіля зчеплення до того, як ви зніміть старе. Раптом у магазині не виявиться саме вашої моделі.

Перш ніж міняти зчеплення, переконайтеся, що саме зчеплення вимагає заміни, і проблема не в педалі, тросах або відомому диску з ведучим валом. Як визначити, коли потрібно міняти зчеплення автомобіля? Це досить просто. Натисніть на педаль і зчеплення розімкнеться, що дасть можливість переключити швидкості. Якщо зчеплення не працює належним чином, то ви почуєте скрип, який говорить про те, що потрібно міняти зчеплення.

Перед початком заміни зчеплення прочитайте інструкцію по заміні зчеплення саме на вашому автомобілі, тому що в кожній моделі є свої нюанси. Зазвичай потрібно від'єднати акумулятор, гідравлічний циліндр. Потім підніміть автомобіль за допомогою домкрата або поставте його на стенд. Під трансмісію поставте ємність для збору рідини, яка може потекти. Також потрібно відключіть електричні привода на трансмісії і гідравлічний ведений диск, якщо він знаходиться поза трансмісією. Зніміть стартер, потім акуратно відкрутіть болти на дзвоні зчеплення. Потім акуратно зніміть трансмісію.

Далі слід закріпити двигун за допомогою іншого домкрата в районі картера. Потім зніміть вісь. Як тільки ви дісталися до зчеплення, відкрутіть його від маховика. Перевірте маховик і підшипники на наявність пошкодження і замініть їх, якщо потрібно. Взагалі, при заміні зчеплення, всі деталі, які ви знімаєте, перевіряйте на наявність пошкоджень і замінюйте на нові. Обов'язково перевірте двигун на предмет протікання масла.

Як тільки ви поставили нове зчеплення, найскладніше - це правильно налаштувати і підігнати його. Без цього ви не зможете назад встановити трансмісію. Акуратно прикрутіть всі деталі в зворотній послідовності. Попросіть кого-небудь допомогти вам встановити трансмісію, так як вона дуже важка і ви самостійно можете не впоратися. Установка трансмісії - найвідповідальніший момент, який вимагає уважності й терпіння, якщо ви хочете, щоб ваш автомобіль працював потім без проблем.

Якщо зчеплення гідравлічне, то потрібно буде прокачати ведений диск з ведучим валом. Заповніть ведучий вал гальмівною рідиною DOT 3, ослабте шланг на ведучому валу. Попросіть кого-небудь до упору натиснути педаль зчеплення. Закріпіть шланг на ведучому валу, долийте рідини, якщо потрібно. Якщо в шлангу присутній повітря, повторіть процес заново, поки зчеплення не буде працювати належним чином.

Перед тим, як сісти за кермо, перевірте рідину трансмісії. Зазвичай витікає невелика кількість рідини, але якщо рівень рідини впав значно, її слід додати. Проїдьте на машині, щоб переконатися, що зчеплення працює належним чином.

02.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250