Заміна ременя генератора

Заміна ременя генератора - справа не складна. Змінити ремінь генератора зможе навіть автолюбитель початківець. Це прекрасна можливість для людини, яка не розбирається в автомобілях, вивчити пристрій автомобіля і дізнатися, як працюють його механізми, на прикладі цього простого пристрою.

Перш, ніж міняти ремінь генератора, слід переконатися, що ремінь генератора прийшов в непридатний стан. Основною ознакою проблем з ременем генератора є характерний свист, який з'являється при навантаженні на електрику автомобіля (при включених фарах, дальньому світлі, радіо). Крім того, в автомобілі може засвітитися індікатор, що повідомляє про неполадки з ременем генератора. Це може сигналізувати або про знос ременя генератора, або про його слабкий натяг.

Ремінь генератора зазвичай знаходиться під капотом з лівого боку від мотора, якщо стояти обличчям до автомобіля. Перш ніж оглядати ремінь генератора, слід вимкнути двигун, вийняти ключ запалювання і відключити "мінусовий" дріт від акумулятора автомобіля. Потім необхідно візуально оглянути ремінь на предмет наявності ознак зносу, таких як розриви, тріщини, втрата еластичності і витягнутість. Якщо візуально проблем з ременем не виявлено, тобто ремінь не виглядає зношеним, то слід перевірити його натяг. Досить часта проблема з ременем генератора - це ослаблений натяг ременя.

Перш ніж змінювати старий ремінь генератора що вийшов з ладу, потрібно купити точно такий же новий ремінь. Для зміни ременя генератора спочатку слід послабити натяг, що допоможе зняти старий ремінь. Для цього, перш за все, розберіться, де знаходиться натягувач і як він улаштований. Механізм натяга може бути представлений у вигляді натяжного болта, або рейки у формі півкола, в залежності від моделі автомобіля.

До того, як зняти старий ремінь генератора, вивчіть, як він розташовується і за що чіпляється. Новий ремінь генератора потрібно буде встановити точно в такій же послідовності. Можна записати, або накреслити чорнову схему, щоб не забути місце розташування ременя.

Якщо на вашому автомобілі натяг регулюється за допомогою болта, то потрібно підібрати відповідний за розміром ключ і повернути його в одну, або в іншу сторону. На відміну від інших болтів, цей болт не потрібно викручувати повністю. При повороті болта ремінь генератора повинен ослабнути. Продовжуйте повертати болт до тих пір, поки ремінь не ослабне настільки, що його можна легко зняти.

Порівняйте старий і новий ремені генератора, щоб переконатися, що вони однакові. Новий ремінь генератора потрібно встановити точно так само, як і старий, інакше можливе пошкодження автомобіля. Для натягу ременя болт натягу потрібно повертати в протилежну сторону. В інструкції для вашого автомобіля слід прочитати оптимальний натяг ременя генератора. Він не повинен бути сильно натягнутий.

Після установки ременя переконайтеся, що ви не забули гайковий ключ в автомобілі і приєднайте негативний дріт назад до акумулятора. Після цього включіть двигун і дайте максимальне навантаження на електрику, тобто включіть дальнє світло, фари, радіо, опалення, трохи погазуйте. Якщо ви чуєте свист, то потрібно підсилити натяг ременя, так як ремінь затягнуто недостатньо сильно.

02.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250