Навесні бензин може подорожчати до 12 гривень

Якщо уряд все-таки вирішить ввести імпортні мита, вже через місяць бензин будуть продавати по 12 гривень.

На нинішньому тижні ціни на бензин остаточно стабілізуються, прогнозують експерти. У той же час продовжується антидемпінгове розслідування щодо імпорту палива в країну.

«Ціни на нафтопродукти в Україні і так високі, і ні противники, ні прихильники введення імпортних мит не будуть найближчим часом ініціювати подорожчання нафтопродуктів, щоб не сваритися з урядом, поки не прийнято рішення про мита», - вважає Сергій Куюн, директор Консалтингової групи А-95.

До початку березня, як прогнозують чиновники Міністерства енергетики та вугільної промисловості, розслідування щодо імпорту палива завершиться. Якщо його результатом стане введення мит на імпортні нафтопродукти, літр палива може подорожчати на 2-3 грн.

Раніше Міненергоугля і власники нафтопереробних заводів домовилися про стабілізацію роздрібних цін на нафтопродукти з 1 лютого 2011 року. Згідно з досягнутого компромісу, до середини поточного місяця А-95 не буде дорожче 9 грн. Президент асоціації Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук стверджує, що така ціна - збиток для бензоколонок, тому що розрахунки самих чиновників показують 9,30-9,40 грн. за літр А-95 до середини лютого і близько 8,40 грн. на ДП. Як би там не було, до прийняття рішення по митах нагнітати обстановку ніхто не хоче.

08.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250