Азаров назвав винних у подорожчанні бензину

Скасування мита на імпорт нафтопродуктів в попередні роки призвела до монополізації ринку з боку імпортерів, що дозволило їм значно збільшити вартість пального. Про це сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи чергове засідання уряду.

"Їх частка на ринку досягла 60%. У свою чергу, це дозволило їм ввести "ціновий диктат " і збільшити вартість пального практично до європейського рівня", - говорить Прем'єр-міністр.

Токож він зазначив, що Україна почала антидемпінгове розслідування відносно імпортерів нафтопродуктів. За словами М. Азарова, уряд проводить послідовну політику щодо відновлення вітчизняної нафтопереробної галузі, в тому числі шляхом захисту внутрішнього ринку від надмірних обсягів імпорту.

Глава уряду повідомив, що Міненергоуголь разом з вітчизняними нафтопереробниками розробило план заходів щодо стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів шляхом збільшення переробки нафти до 14 млн. тон вже в поточному році, а також подальшого збільшення виробництва нафтопродуктів за рахунок модернізації українських НПЗ.

"Таким чином, уряд планує забезпечити ринок якісним і дешевим пальним, що вкрай важливо, особливо напередодні посівної кампанії", - підкреслив М. Азаров.

Нагадаємо, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ініціює введення антидемпінгових мит на імпортні нафтопродукти для бензинів незалежно від напрямку імпорту на рівні 130 євро за тонну і дизпалива 80 євро за тонну. Зокрема, в міністерство звернулися керівники 6 українських НПЗ з вимогою захистити вітчизняного виробника і почати антидемпінгове розслідування відносно імпорту нафтопродуктів в Україну.

У свою чергу найбільші мережі АЗС та імпортери заявляють про відсутність передумов для введення мита на імпорт нафтопродуктів.

Експерти прогнозують, що основним результатом впровадження мит буде пропорційне розміру мита зростання цін на нафтопродукти не тільки імпортного, а й вітчизняного виробництва, тому що українські НПЗ не в змозі задовольнити попит на внутрішньому ринку.

09.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250