Ще раз про штрафи

Департамент ДАІ пропонує підвищити штрафи за порушення правил використання ременів безпеки, руху через залізничні переїзди, маршрутних перевезень пасажирів.

Більше того, планується ввести різну ступінь відповідальності для різних категорій водіїв.

На догоду недавнім висловлюванням міністра МВС Анатолія Могильова про необхідність підвищення штрафних санкцій за деякі порушення правил дорожнього руху, Департамент ДАІ підготував проект змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні порушення. Так, зокрема, пропонується збільшити розмір штрафу за їзду без ременів безпеки і розмову по мобільному телефону під час руху без застосування пристроїв типу hands free до 255 грн.

Збираються також підвищити відповідальність водіїв за порушення правил проїзду залізничних переїздів. Причому, в залежності від категорії водіїв, штраф буде різний. Наприклад, для водіїв легкових автомобілів максимальний штраф складе 595 грн., а от водіїв, які здійснюють перевезення пасажирів чи небезпечного вантажу - 850 грн. Якщо ж водії спробують виїхати на залізничний переїзд при заборонному сигналі світлофора чи закритому шлагбаумі - штраф 1360 грн. або ж позбавлення права керування транспортним засобом на термін від 6 до 12 місяців з оплатним вилученням ТЗ або без такого.

Планується також підвищити відповідальність водіїв за порушення правил пасажирських перевезень. Водіям автобусів, що здійснюють нерегулярні перевезення, які вирішили перевезти пасажирів з 22 години до 6 години ранку, загрожує штраф - 1020 грн. Ця норма не стосується автобусів, задіяних на маршрутах громадського користування і здійснюючих регулярні пасажирські перевезення, а також автобусів, обладнаних тахографами. При повторному протягом року вчиненні цього порушення, а також порушень правил пасажирських перевезень, режиму роботи та відпочинку водіїв штраф ще вище - 1700 грн.

Адмінкодекс також пропонують доповнити новою відповідальністю - за нанесення тілесних ушкоджень учасникам дорожнього руху винуватцю загрожує максимальний штраф у 1700 грн. або позбавлення прав на термін від 6 до 12 місяців.

10.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250