Одеська ДАІ мстить автомобілістам за інспектора Швеця

Одного з активістів громадської організації Дорожній контроль, який розмістив на своєму сайті відео з колишнім інспектором Одеської міської державтоінспекції, що відмовився спілкуватися з водієм державною мовою, посадили на п'ять діб.

Про це йдеться в поширеному в неділю, 13 лютого, повідомленні Дорожнього контролю (ДК).

У повідомленні наголошується, що приблизно о 3 годині ночі працівники ДАІ Одеси зупинили автомобіль активіста ДК Дмитра. Перед пред'явленням документів водій наполіг на тому, щоб працівники ДАІ виразно пояснили причину зупинки. Після дискусії про законність зупинки автомобіля "просто так", водій все-таки передав документи. До цього часу на місце події прибуло міліційне начальство у складі шести осіб.

Далі співробітники ДАІ заявили, що у Дмитра "підроблені документи" і з цієї причини доставили автомобіліста в РВВС.

Як уточнюється в повідомленні, після перебування протягом більш ніж трьох годин в РВВС активіста ДК доставили до районного суду, де йому присудили п'ять діб арешту, застосувавши ст. 185 КУпАП. При цьому інших активістів ДК, які прибули підтримати Дмитра, міліція в зал суду не пустила під приводом "вихідного дня".

Дорожній контроль також констатував, що суддя Приморського райсуду Віктор Іванов зробив кримінальний злочин за ст. 375 КК України: прийняття завідомо незаконного рішення. Суть в тому, що правопорушення "непередача документів" кваліфікується статтею 126 КУпАП, але ніяк не ст. 185, складу якого в даному випадку не вбачається.

Крім того, згідно з КУпАП водія транспортного засобу ніхто не має права затримувати у відділення міліції, якщо у нього є при собі документи, що засвідчують особу.

Якщо ж автомобіліста затримали за підозрою у підробці документів, то це кримінальний злочин, а отже затримання регламентується КПК України, чого в даному випадку встановлено не було.

Більш того, за "непередачу документів" водієві все-таки виписали штраф за ст. 126 КУпАП. Таким чином, до автомобілісту за одне правопорушення були застосовані два покарання, що неприпустимо.

"У даному випадку відбулася банальна розправа над людиною. Очевидно, що ДАІшники вирішили помститися, - вказується в повідомленні Дорожнього контролю, - і відігралися при першій же можливості".

14.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250