Адвокат підданого адмінарешту автомобіліста оскаржить рішення одеського судді

Адвокат автомобіліста Дмитра Говердовского, затриманого співробітниками ДАІ під приводом «перевірки доручення на право керування автомобілем», а потім підданого 5-добовому адмінарешту, оскаржує відповідне рішення судді Приморського райсуду Одеси Віктора Іванова.

Про це повідомив керівник Одеського відділення громадської організації Дорожній контроль Вадим Гадзіра. За його словами, "адвокат переконаний, що Говердовскій не порушував правил дорожнього руху, був тверезий і опору правоохоронцям не чинив".

Разом з тим суддя Приморського райсуду Одеси, відхиливши клопотання Говердовского про розгляд у суді матеріалів, які свідчать про відсутність у його діях складу інкримінованих діянь, виніс рішення про 5-добовий адміністративний арешт за злісну непокору працівникам міліції. Крім того, був підданий штрафу в розмірі 600 гривень.

Гадзіра висловив припущення, що таким чином активістам Дорожнього контролю, в тому числі Говердовскому, мстять за звільненого зі служби в ДАІ одеського інспектора Олександра Швеця, який у розмові з іншим активістом Дорожнього контролю В'ячеславом Медведєвим назвав державну мову "телячою мовою". За словами Гадзіри, суд приймав рішення похапцем: доставленому з РВВС в будівлю суду Говердовскому не дали часу для залучення до свого захисту адвоката, не були допущені в зал суду не тільки активісти Дорожнього контролю, але навіть батько підсудного Микола Говердовскій.

У свою чергу в Центрі громадських зв'язків (ЦГЗ) УМДВ Україні в області заявили, що Говердовскій "відмовився виконувати вимоги працівників міліції та надати документи на право керування даним автомобілем". Зокрема, як йдеться у повідомленні, "12 лютого 2011 в 03:30 у Одесі на розі вулиць Преображенської і Новосельського інспекторами дорожньо-патрульної служби ДАІ міста Одеси з метою перевірки було зупинено автомобіль Mazda 626, під керуванням 27-річного одесита". "Він відмовився виконувати вимоги працівників міліції та надати документи на право керування даним автомобілем. При спілкуванні з інспекторами ДПС водій ображав їх і своїми діями провокував конфліктну ситуацію, що відбувалося протягом двох годин", - зазначили правоохоронці.

Як стверджують у ЦГЗ, "після повторних неодноразових вимог він все ж таки надав документи, при огляді яких було встановлено, що в дорученні на право керування автомобілем не проглядається прізвище особи, на яку воно виписане". "Враховуючи дані обставини, працівниками міліції було запропоновано водію пройти в районний відділ міліції, однак той відмовився виконувати їх законні вимоги. Дану ситуацію вдалося вирішити тільки о 08:00 ранку, коли чоловік все-таки погодився пройти в Портофранковський відділення міліції для проведення додаткової перевірки ", - відзначили в міліції.

"Доручення на право керування автомобілем спрямовано на дослідження в науково-дослідний експертно-криміналістичний центр ГУ МВС в Одеській області", - підсумували в ЦГЗ облУВС.

Вчора повідомлялося, що Приморський районний суд Одеси виніс вирок 12 лютого до 5 діб адміністративного арешту (до 17 лютого) Говердовского за відмову надати ДАІ підтверджують право на водіння автомобілем документи.

Як повідомлялося, 12 лютого Приморський райсуд Одеси засудив до 5 діб адміністративного арешту (до 17 лютого) Говердовского за відмову надати ДАІ підтверджують право на водіння автомобілем документи. Головне управління Міністерства внутрішніх справ в Одеській області заявило, що активіст Дорожнього контролю "кривдив" затримавших його інспекторів Державтоінспекції протягом 2 годин.

Сьогодні, 14 лютого, народні депутати від групи "За Україну! зажадали від Генеральної прокуратури провести перевірку факту затримання активіста Дорожнього контролю в Одесі. Партії екс-прем'єра Юлії Тимошенко та екс-президента Віктора Ющенко також заступилися за арештованого активіста Дорожнього контролю.

Нагадаємо, наприкінці січня активіст Дорожнього контролю виклав в інтернет відеозапис своєї розмови з одеським інспектором ДАІ Швецем, в ході якого інспектор відмовився розмовляти українською мовою. Після того, як відеоролик був викладений в інтернет, а в ЗМІ з'явилася інформація про висловлювання даішника, сержант Швець був звільнений з лав ДАІ. Пізніше ЗМІ повідомили, що він знайшов нову роботу.

В інтерв'ю журналістам Швець розповів про подробиці свого скандального чергування, а також заявив, що має намір добиватися відновлення на посаді. Водія, після спілкування з яким його звільнили, він назвав провокатором. У той же час, адвокат водія заявив про намір подати до суду на Державтоінспекцію та отримати 25 тисяч гривень за моральний збиток, "нанесений йому 40-хвилинної" бесідою "з сержантом Швецем і його колегами з ДАІ".

15.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250