Сьогодні АМКУ винесе вердикт по бензину

Сьогодні, 16 лютого, відбудеться засідання Антимонопольного комітету України (АМКУ), на якому, як очікується, буде винесено рішення за фактом різкого підвищення цін на бензин основними операторами ринку нафтопродуктів.

В АМКУ вже двічі переносили дату оголошення результатів розслідування. Спочатку комітет обіцяв завершити розслідування і прийняти рішення у справі ще в кінці січня.

Після цього, 31 січня АМКУ переніс проведення брифінгу, на якому повинні були оприлюднити підсумки розслідування цінової поведінки основних учасників паливного ринку ще на два тижні, які минули в понеділок 7 лютого.

У четвер, 10 лютого, АМКУ призначив проведення брифінгу на п'ятницю, 11 лютого, але надалі знову його скасував. Як повідомили в прес-службі рішення щодо різкого підвищення цін на бензин основними операторами ринку буде прийнято на засіданні комітету 16 лютого.

В АМКУ пояснили перенесення термінів проведення брифінгу, тим що триває розслідування.

Нагадаємо, відповідачами у справі залучено ПІІ "Лукойл-Україна", ПП "ОККО-Нафтопродукт", ТОВ "Континент Нафто Трейд", ТОВ "Альянс Холдинг" і СП ТОВ "Кершер".

За попередніми даними фахівців комітету та експертів ринку, ціни встановлені на бензин марок А-95 і А-92, є економічно необгрунтованими і виходять за межі рекомендованої ціни, яка щодекадно розраховується експертно-аналітичною групою Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Враховуючи обсяги доходів відповідачів, розмір штрафу для кожного з них може скласти до 10% річного доходу, а це - від 300 млн.грн. до 900 млн.грн.

16.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250