З 29 березня у водійських посвідченнях почнуть ставити дату закінчення терміну дії

29 березня 2011 українським водіям, які будуть отримувати водійське посвідчення і мають намір у майбутньому відвідати країни учасниці Міжнародної Конвенції про дорожній рух 1968 року, знадобляться водійські документи, в яких буде визначена кінцева дата строку їх дії. Про це йдеться в поясненні Міністерства внутрішніх справ до проекту змін  постанови Кабміну про порядок видачі посвідчень водія.

На сьогоднішній день основним документом, який регулює міжнародне дорожнє рух, встановлює вимоги до його учасників та їх документів, є Міжнародна Конвенція про дорожній рух 1968 року. Згідно з її вимогам, з 29 березня 2011 року (додаток 6 Конвенції) у посвідченні водія повинна бути вказана кінцева дата строку його дії. Україна є учасником цієї Конвенції з 1974 року. Тому всім водіям, які отримають посвідчення на території нашої держави після зазначеної дати і мають намір відвідати країни, які входять до Конвенції, знадобляться водійські документи, до яких внесено дані про термін їх дії.

24 вересня 2008 Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху". Зокрема, у ст.15 Закону "Про дорожній рух" внесено зміну щодо надання права на керування транспортними засобами на підставі посвідчення водія з установленим терміном дії.

"Враховуючи те, що реквізити посвідчення встановлює Кабінет Міністрів, а також з метою приведення водійських посвідчень у відповідність до вимог Конвенції ми зобов'язані вносити пропозиції щодо змін до постанови Кабінету Міністрів від 8 травня 1993 N340 "Що до впровадження терміну дії національного посвідчення водія". Департамент ДАІ МВС вже підготував відповідний проект ", - сказано в повідомленні.

У той же час, проект постанови не передбачає обов'язкового обміну посвідчення водія - це буде відбуватися поступово за бажанням їх власників. "Варто зазначити, що в даний момент на території України діють водійські посвідчення 7 видів, у тому числі і зразка СРСР. Всі ці посвідчення залишаються чинними. Однак ті громадяни, які мають намір перетнути кордон зобов'язані мати у посвідченні водія кінцевий термін його дії, відповідно до вимог Конвенції. Ті громадяни, які отримали посвідчення раніше і не будуть перетинати кордонів держави, можуть і надалі користуватися посвідченнями без внесення змін ", - підкреслили у відомстві.

16.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250