Мінекономрозвитку хоче відкласти введення мит на бензин

Мита на імпортні нафтопродукти необхідно впроваджувати після завершення модернізації вітчизняних нафтопереробних заводів (НПЗ). Введення мит сьогодні призведе до подорожчання бензину і дефіциту високоякісного палива в Україні. Про це заявив на брифінгу перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов.

Зокрема, В. Копилов відзначив, що сьогодні українські нафтопереробні заводи потребують модернізації, тому не можуть виробляти бензини високої якості.

"Сучасні автомобілі дуже примхливі до пального, і Міністерство економіки запропонувало нашим нафтопереробним заводам підготувати програму модернізації заводів з тим, щоб випускати необхідну кількість високоякісного сучасного бензину", - сказав В. Копилов.

За його словами, відразу після того, як модернізація НПЗ буде закінчена, Мінекономрозвитку зможе підготувати необхідні документи про введення мит.

"Наприклад, завод виходить з програмою про те, що у них модернізація і можливість випуску високоякісного бензину буде через рік, то ми готові і сьогодні оголосити про введення через рік мита на імпорт бензину для того, щоб стимулювати проведення модернізації своїх заводів", - сказав заступник міністра .

За словами В. Копилова, сьогодні заводи думають над такою пропозицією Міністерства.

"Я вважаю, що наша пропозиція правильна, тому що якщо ми візьмемо і поставимо сьогодні на кордоні мита, а свій євро-5 виробляти поки не можемо, то це просто призведе до подорожчання цього бензину", - сказав він.

Нагадаємо, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ініціювало введення антидемпінгових мит на імпортні нафтопродукти для бензинів незалежно від напрямку імпорту на рівні 130 євро за тонну і дизпалива 80 євро за тонну. Зокрема, прийнято рішення про початок спеціального розслідування щодо збільшення обсягів імпорту нафтопродуктів в Україну, результатом якого може стати введення мит на паливо.

За оцінками експертів, у разі введення мит, вартість бензину марки А-95 на автозаправках складе близько 10,5 грн/л.

16.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250