Трейдери пророкують зростання цін на бензин

Введення імпортних мит на нафтопродукти призведе до подорожчання бензину та монополізації ринку. Про це заявив сьогодні на прес-конференції президент Асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" Леонід Косянчук.

Л. Косянчук відзначив, що ініціативи Міністерства енергетики та вугільної промисловості щодо введення імпортних мит не відповідають ні принципам ринкової економіки, ні інтересам споживачів, ні інтересам безпосередніх учасників ринку.

За його словами, в 2010 році відбулася трансформація взаємовідносин гравців ринку з владою. "Якщо раніше у бізнесу і влади був діалог у форматі експертно-аналітичної групи, то цей діалог був втрачений, і Мінпаливенерго перейшло на рейки диктату і декларувало свої наміри без узгодження з учасниками ринку", - підкреслив він.

Він заявив, що профільні міністерства, які відповідають за наповнення держбюджету, проти введення імпортних мит, зокрема, це Мінекономрозвитку, Мінфін, а також Антимонопольний комітет України.

"Антимонопольний комітет як ніхто розуміє, що введення мита не тільки вб'є якісні нафтопродукти, але в тому числі створить певну монополію. Ринок буде монополізовано трьома групами, які будуть нам розповідати, скільки продуктів нам продавати, за якими цінами і, найголовніше, коли" , - пояснив Л. Косянчук.

Він також зазначив, що якщо імпорт стане неконкурентоспроможним за ціновим параметром, то ринок України буде максимально привабливим для фальсифікату. "Якщо буде убитий імпорт, як мінімум, 20 млрд. грн. Не надійдуть до держбюджету", - додав він.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що скасування мит на імпорт нафтопродуктів в попередні роки призвела до монополізації ринку з боку імпортерів. За його словами, уряд проводить послідовну політику щодо відновлення вітчизняної нафтопереробної галузі, в тому числі шляхом захисту внутрішнього ринку від надмірних обсягів імпорту.

17.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250