Могильов заявив, що скасовувати техогляд не можна: Ми створимо єдину базу даних на всі автомобілі

Міністерство внутрішніх справ України планує до кінця року створити єдину базу даних автомобілів для проходження техогляду, заявив глава відомства Анатолій Могильов, зазначивши, що скасовувати техогляд, згідно з європейськими нормами, не можна.

"Думаю, до кінця цього року ми створимо єдину базу даних на всі автомобілі", - сказав Могильов під час засідання Громадської ради при МВС, пояснивши при цьому, що, крім даних про власника, транспортний засіб, в неї буде вноситися інформація про виписку водіям штрафів та їх оплата.

За словами міністра, після цього необхідно створити мережу станцій, що мають діагностичне обладнання, які без участі ДАІ будуть проводити техогляд. Як зазначив міністр, пропонується під час ТО перевіряти гальмівну систему, рульове управління, паливну систему, світлові прилади, ступінь тонування скла.

"Скасовувати техогляд, згідно з європейськими нормами, взагалі не можна ... Він повинен бути у відповідності з підписаною нами Міжнародною конвенцією", - підкреслив Могильов.

Міністр сказав, що на спеціальних станціях, які водій матиме право сам вибирати при проходженні ТО, планується встановити автоматичну фотофіксацію транспортного засобу з подальшим відсиланням інформації в базу даних про те, що даний транспортний засіб пройшло техогляд.

При цьому на станції співробітники будуть мати доступ до бази даних і зможуть перевірити, чи застосовувалися до водія штрафні санкції і чи були вони погашені. В іншому разі до оплати штрафу талон про проходження техогляду власнику видаватися не буде. Дана превентивна міра, за словами глави МВС, стане своєрідним дисциплінуючим чинником для проштрафившихся водіїв.

Міністр також поінформував, що МВС пропонує впровадити наступну періодичність проведення ТО, передбачену директивою 96/96/ЕС: для легкових автомобілів, зареєстрованих на фізичних осіб, до 3-х років експлуатації обов'язковий контроль не проводиться; автомобіль, який експлуатується від 3 до 15 років , повинен проходити ТО кожні два роки; автомобіль понад 15 років - ТО щороку.

Крім того, легкові автомобілі юридичних осіб та вантажні автомобілі незалежно від форм власності вантажопідйомністю до 3,5 тонн до 2-х років експлуатації не повинні проходити обов'язковий контроль, а надалі зобов'язані проходити його щорічно.

У той же час вантажні автомобілі вантажопідйомністю понад 3,5 тонни, автомобілі таксі незалежно від терміну експлуатації та форми власності, повинні проходити ТО щороку. Що стосується автобусів і транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, то вони повинні проходити ТО двічі на рік.

17.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250