Омельченко просить МВС перевірити інформацію про наявність в ДАІ планів по кількості протоколів про порушення

Народний депутат Григорій Омельченко (позафракційний) просить МВС перевірити інформацію про наявність в ДАІ планів по кількості складання адміністративних протоколів про порушення правил дорожнього руху.

Він відправив відповідне звернення до міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова.

Омельченко зазначає, що 16 лютого на сайті громадської організації Дорожній контроль була розміщена відеозапис наради управління ДАІ Бердянська (Запорізька область), де видно, як керівництво дає вказівки інспекторам дорожнього руху по кількісті протоколів про порушення правил дорожнього руху.

Зокрема, йдеться про необхідність скласти чотири протоколи про затримання осіб у стані алкогольного сп'яніння, а також протоколи про перевезення небезпечних вантажів, порушення правил проїзду залізничних переїздів, правил зупинки і стоянки автотранспорту та переходу пішоходами дороги.

"З наведених відеоматеріалів можна зробити висновок про існування в структурних підрозділах ДАІ МВС України незаконної практики доведення планів по кількості складання протоколів і штрафів, які необхідно щодня будь-яку ціну отримати працівникам ДАІ", - вважає Омельченко.

Депутат просить Могильова провести комплексну перевірку діяльності ДАІ та її структурних підрозділів на місцях, вжити заходів реагування для запобігання неправомірних дій органів ДАІ відносно громадян, залучити їх до відповідальності, аж до звільнення.

Також Омельченко пропонує міністру підготувати наказ, в якому передбачається оцінка діяльності інспекторів ДАІ не за кількістю складених протоколів, накладених штрафів і залучених правопорушників, а за ефективністю попередження цих правопорушень, зокрема, зменшення дорожньо-транспортних пригод, загиблих і травмованих в них.

Депутат також пропонує попереджати співробітників ДАІ, що у разі неправомірного затримання громадянина (водія, пішохода), незаконно накладеного штрафу, він буде звільнений з органів внутрішніх справ.

Автор просить Могильова взяти розгляд звернення під особистий контроль і повідомити про результати його розгляду.

Нагадаємо, напередодні на сайті громадського проекту Дорожній контроль з'явився відеозапис наради в ДАІ міста Бердянська, в ході якої начальство давало чіткі вказівки інспекторам, скільки і яких протоколів потрібно скласти за день.

18.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250