Через подорожчання нафти А-95 буде коштувати 9,4 грн./літр?

Експерти стверджують, що подорожчання бензину об'єктивно з-за високої ціни на нафту.

Вже на цьому тижні водіїв очікує неприємний сюрприз: подорожчає бензин, подолавши психологічний бар'єр у 9 гривень за літр А-95. Слідом за ним подорожчають і А-92, А-80, дизпаливо. Причому, за прогнозами експертів, зростання цін може виявитися значним - відразу на 30-40 копійок, тобто літр А-95 буде коштувати не 8,75-8,90, а 9,20-9,40 грн./л.

Причина економічна - це нафта, що подорожчала за 4 місяці з $ 82 до $ 100 за барель (160 л). Сьогодні має відбутися засідання експертно-аналітичної групи (ЕАГ) при Кабміні (до неї входять представники профільних міністерств і відомств, трейдерів і незалежні експерти).

Як повідомив джерело в міністерстві, ЕАГ встановить новий ціновий коридор на наступну декаду, в межах якого буде знаходитися ціна на нафтопродукти - за прогнозами, максимально 9,4 грн./л.

Остання зустріч пройшла 28 січня, і на ній учасники ринку і віце-прем'єр Андрій Клюєв домовилися стабілізувати ціни на А-95 в межах 9 грн./л на першу половину лютого, що й було виконано.

Нагадаємо: це передбачає меморандум між Кабміном і трейдерами, підписаний ще в 2006 році, коли Віктор Янукович був прем'єром. З тих пір домовленості в основному дотримуються, і палива на заправках в достатку, як імпортного, так і вітчизняного. Хоча ціни іноді виходять за межі коридору, як це було в січні, у зв'язку з чим Антимонопольний комітет почав розслідування про обгрунтованість їх зростання, яке поки що триває.

22.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250