Десять правил холодного пуску

Холода пересадили на громадський транспорт багатьох автомобілістів. У числі тих, хто одним аж ніяк не прекрасним морозним ранком не зміг оживити свій двигун, є власники цілком сучасних іномарок.

Між тим, навіть у люті холоди на вулицях чимало відверто старих машин морально застарілих конструкцій. Без проблем заводити їх щоранку й успішно експлуатувати власникам допомагає знання елементарних правил холодного пуску.

Перше, що потрібно зробити, сівши в салон автомобіля - включити на 5-10 секунд габаритні вогні, щоб розігріти електроліт в акумуляторі і підвищити його віддачу.

Перед включенням стартера потрібно переконатися, що всі споживачі електроенергії в автомобілі вимкнені - це позбавить акумулятор від зайвого навантаження і забезпечить максимально можливий струм для роботи стартера. Перевірте, чи не залишилися включеними з вечора вентилятор опалення, обігрів скла, підігрів сидінь тощо, не натискайте педаль гальма, щоб не горіли лампи стоп-сигналів.

Якщо автомобіль дизельний, після включення запалювання не забудьте дочекатися, поки згасне індикатор розігріву свічок. Якщо автомобіль карбюраторний, витягніть кнопку «підсосу» (повітряної заслінки).

Якщо у автомобіля механічна коробка передач, перед стартом вичавіть зчеплення - це суттєво полегшить роботу стартера, який буде позбавлений необхідності обертати первинний вал коробки передач разом з загуслим трансмісійним маслом.

Включайте стартер на 4-5 секунд. Меншого проміжку часу може виявитися недостатньо для того, щоб коленвал «розкрутився» в загуслому моторному маслі, а повторний пуск зажадає невиправдано зайвої енергії від акумулятора, віддача якого на морозі і без того значно знижується. Майте на увазі, що значна частка споживаної при пуску електроенергії припадає саме на момент початку обертання стартера. Робота стартера більше 5 секунд підряд небажана також з точки зору збереження заряду батареї для подальших спроб.

Перед другим (і наступними) включеннями стартера робіть перерву близько 10 секунд. За цей час акумулятор частково відновить заряд, витрачений на попередню спробу.

Коли двигун почне працювати, не відпускайте відразу педаль зчеплення - нехай двигун набере стійкі обороти. І відпускайте педаль плавно, інакше двигун може зупинитися.

Якщо мотор не запустився після третьої-четвертої спроби, не намагайтеся повторювати їх до повної «смерті» акумулятора. Очевидно, у вашому автомобілі є якась несправність, яка була непомітна в більш теплу погоду, але яку посилив мороз.

Якщо автомобіль взимку експлуатується в основному в коротких міських поїздках, буде незайвим приблизно раз на місяць заряджати його акумуляторну батарею від стаціонарного джерела. Справа в тому, що при повільній їзді в пробках і тягучках генератор не справляється одночасно із забезпеченням струмом усіх споживачів (світло, двірники, обігрівач, обігрів скла і сидінь) і підзарядкою акумулятора. Накопичення протягом тижнів недозаряд врешті-решт призводить до проблем з ранковим стартом.

Майте на увазі - сучасні європейські автомобілі розраховані на експлуатацію при температурі як мінімум до - 20 градусів, і якщо при більш високій температурі мотор пускається з проблемами, потрібно нанести візит на СТО. Не чекаючи, поки двигун відмовить зовсім.

22.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250