МВС радить обміняти водійські права. Про всяк випадок

Міністерство внутрішніх справ оприлюднило роз'яснення щодо обміну водійських прав. МВС України радить водіям, які планують виїжджати за кордон, щоб уникнути незручних ситуацій, які можуть трапитися при перетині кордону, все ж обміняти посвідчення водія, хоча це й не обов'язково. Про це повідомили в прес-службі МВС.

У прес-службі відзначають, що на сьогоднішній день основним документом, що регулює міжнародний дорожній рух, що встановлює вимоги до його учасників та їх документами, є Міжнародна конвенція про дорожній рух 1968 року з поправками, які вступили в силу 26.03.2006.

Згідно з її вимогам, з 29 березня 2011 року (додаток 6 Конвенції) у посвідченні водія повинна бути вказана дата закінчення терміну його дії. Україна є учасником Конвенції з 1974 року. Тому тепер усім водіям, які отримають посвідчення на території нашої держави після зазначеної дати і мають намір відвідати країни, що входять до Конвенції, знадобляться водійські документи, в які внесені вищезазначені дані.

Проектом постанови уряду від 8 травня 1993 3340 «Про введення терміну дії національного водійського посвідчення» не передбачається обов'язковий обмін водійських посвідчень - це буде відбуватися поступово за бажанням їх власників. В даний час на території України діють водійські посвідчення семи видів, у тому числі і зразка СРСР. Всі ці свідоцтва залишаються дійсними. Однак, ті громадяни, які мають намір перетинати кордон і отримають посвідчення водія після 29 березня цього року, зобов'язані мати у посвідченні водія кінцевий термін дії, відповідно до вимог Конвенції. Ті ж громадяни, які отримали посвідчення водія раніше, можуть і надалі користуватися посвідченнями без внесення змін.

Однак до Міністерства внутрішніх справ України вже зверталися представники Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України з проханням терміново обміняти водійські посвідчення старого зразка на нові, де буде визначено кінцевий термін дії. Прохання було викликано виниклою за кордоном проблемою, пов'язаною з вимогами іноземних правоохоронців щодо зміни існуючих посвідчень на посвідчення європейського стандарту.

МВС України радить водіям, які планують виїжджати за кордон, щоб уникнути незручних ситуацій, які можуть трапитися при перетині кордону, все ж обміняти посвідчення водія, хоча це й не обов'язково.

Нагадаємо, що МВС ініціювало внесення змін до проекту постанови уряду, яким пропонується водіям, які мають намір їхати за кордон, отримати права з кінцевим терміном дії.

23.02.2011рекламный баннер


рекламный баннер 300 на 250